Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorners lopen € 4200 bij elkaar voor Lyme patiënten

13 april 2016    Zuidhorn-nieuws
Tijdens evenement Lopen Voor Lyme in Woudenberg
Lopenvoorlymeteam bas, jellie en anne-mara

14 lopers hebben met de acties rond Lopen Voor Lyme 85% van haar streefbedrag gehaald.
Dit team Jellie zette zich in voor Jellie Schippers die al ruim 15 jaar aan de ziekte lijdt.

In Nederland wordt chronische Lyme niet (h)erkent en worden behandelingen en zorgkosten niet vergoed. Voor Jellie en andere chronische lyme patienten was er op 9 april het evenement “Lopen voor Lyme” .

De 86 Teams die meededen hebben in totaal samen ruim een half miljoen euro opgehaald voor hun Lyme patiënt. De dag van het evenement zelf was fantastisch, heerlijk weer, 1250 lopers om het Henschotermeer en een geweldige sfeer. Emile Roemer, zelf ooit zelf maanden uit de running geweest vanwege de ziekte van Lyme, was er om de patiënten een hart onder de riem te steken en er was een kort verslag te zien op het RTL nieuws.

De doelstelling om aandacht te vragen voor de situatie van Chronische Lyme patiënten in Nederland is ruimschoots gehaald.

» Meer over Jellie

foto Bas, Jellie en Anne-mara Peter Wassing

 

  • Lopenvoorlymeteam
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hockey (9)

Cultuur en sport profiteren van extra OZB-verhoging

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
hoofdveld hockeyvereniging MHC Westerkwartier in Zuidhorn volledig nieuw
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

College stelt restauratie kanonnen Aduarderzijl voor

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Het gaat om originele kanonnen die vermoedelijk bij de schans Aduarderzijl zijn gebruikt tijdens de Tachtigjarige Oorlog.
Lees verder →
Bernard leemker (1899-1990), tipsy sailors, olieverf op doek,cafe biljart

Tentoonstelling ‘BIER’ In Museum Wierdenland

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Wist je dat de eerste wierdenbewoners 2500 jaar geleden al bier dronken?
Lees verder →
Nieuwe inwoners zuidhorn

Warm welkom voor nieuwe inwoners Zuidhorn

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tulpen van “Tafels van Hoop”
Lees verder →
Ommetjeprijs

Provincie steunt Kunstommetje Zuidhorn met advies en geld

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
"De jury is bijzonder enthousiast over het Kunstommetje Zuidhorn: een origineel, inhoudelijk sterk en uitzonderlijk goed uitgewerkt ommetje dat kunst, cultuur, historie en dorpsbeleving op een overtuigende manier samenbrengt".
Lees verder →
Oudere jongere

Kamers met Aandacht

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij stichting Kamers met Aandacht verhuren mensen een kamer in hun huis aan een jongere die een extra steuntje in de rug nodig heeft
Lees verder →