Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorner Mark Mobach toegetreden tot adviescommissie IFMA

9 november 2021    Zuidhorn-nieuws
De website Smart WorkPlace publiceert artikel over lector Facility Managemen Mark Mobach
Lector mark mobach, fotografie deborah roffel

Smart WorkPlace expert Mark Mobach is toegetreden tot een adviescommissie van de IFMA, die een toekomstgerichte onderzoeksagenda voor FM gaat ontwikkelen, gericht op vernieuwing van de gebouwde omgeving.

Mark Mobach, lector Facility Management aan de Hanzehogeschool Groningen, gaat dit bij de International Facility Management Association (IFMA) doen samen met dertien leden uit Afrika, Noord-Amerika, Azië, Europa en Zuid-Amerika.

De FM-sector ziet zich geconfronteerd met uitdagingen die de gebouwde omgeving en het gebruik van gebouwen ingrijpend en - naar verwachting - blijvend gaan veranderen. Denk bijvoorbeeld aan de recente schoksgewijze digitale versnellingen en het daaruit ontstane rijkere repertoire aan mogelijkheden om hybride te werken, en aan de klimaatverandering en de flux van wereldwijde verandering rondom duurzaamheid en circulariteit. Het zijn allemaal zaken die directe invloed hebben op het ontwerp en gebruik van de gebouwde omgeving. Voor de nieuw ingestelde 'Research Advisory Committee' vormen dit soort ontwikkelingen de basis voor een nieuw op te stellen onderzoeksagenda. De commissie richt zich daarmee dus op vernieuwing van het vakgebied FM. De ambitie is om de gebouwde omgeving zodanig te hervormen dat het welzijn van mensen en de duurzaamheid van gebouwen centraler komen te staan. 

De commissie bestaat uit een internationale groep multidisciplinaire onderzoekers van kennisinstellingen en bedrijven, met expertise over de gebouwde omgeving in relatie tot de menselijke beleving en betrokkenheid, mens-machine interacties, FM, vastgoed en duurzaamheid. 

April 2020 werd Mobach geintervieuwd over de rol die hij én zijn onderzoeksgroep kunnen spelen in coronatijd. » Lees daarover

November 2019 ontving Mobach een grote wetenschapsprijs, de Deltapremie, een bedrag van 500.000 euro, en een erkenning voor de waardevolle bijdrage die lectoren met hun onderzoeksgroep en uitgebreide netwerk leveren aan de samenleving.» Lees daarover

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →
Bauke nos screenshot

WK Wielrennen in 2034 ook door Westerkwartier, Bauke Blij!

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het is voor het eerst in 22 jaar dat het WK weer in Nederland plaatsvindt.
Lees verder →
Griffier hanna mutter-jansen

Hanna Mutter-Jansen wordt de nieuwe griffier van de gemeenteraad van Westerkwartier

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Opvolger van Onno de Vries
Lees verder →