Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorner Mark Mobach toegetreden tot adviescommissie IFMA

9 november 2021    Zuidhorn-nieuws
De website Smart WorkPlace publiceert artikel over lector Facility Managemen Mark Mobach
Lector mark mobach, fotografie deborah roffel

Smart WorkPlace expert Mark Mobach is toegetreden tot een adviescommissie van de IFMA, die een toekomstgerichte onderzoeksagenda voor FM gaat ontwikkelen, gericht op vernieuwing van de gebouwde omgeving.

Mark Mobach, lector Facility Management aan de Hanzehogeschool Groningen, gaat dit bij de International Facility Management Association (IFMA) doen samen met dertien leden uit Afrika, Noord-Amerika, Azië, Europa en Zuid-Amerika.

De FM-sector ziet zich geconfronteerd met uitdagingen die de gebouwde omgeving en het gebruik van gebouwen ingrijpend en - naar verwachting - blijvend gaan veranderen. Denk bijvoorbeeld aan de recente schoksgewijze digitale versnellingen en het daaruit ontstane rijkere repertoire aan mogelijkheden om hybride te werken, en aan de klimaatverandering en de flux van wereldwijde verandering rondom duurzaamheid en circulariteit. Het zijn allemaal zaken die directe invloed hebben op het ontwerp en gebruik van de gebouwde omgeving. Voor de nieuw ingestelde 'Research Advisory Committee' vormen dit soort ontwikkelingen de basis voor een nieuw op te stellen onderzoeksagenda. De commissie richt zich daarmee dus op vernieuwing van het vakgebied FM. De ambitie is om de gebouwde omgeving zodanig te hervormen dat het welzijn van mensen en de duurzaamheid van gebouwen centraler komen te staan. 

De commissie bestaat uit een internationale groep multidisciplinaire onderzoekers van kennisinstellingen en bedrijven, met expertise over de gebouwde omgeving in relatie tot de menselijke beleving en betrokkenheid, mens-machine interacties, FM, vastgoed en duurzaamheid. 

April 2020 werd Mobach geintervieuwd over de rol die hij én zijn onderzoeksgroep kunnen spelen in coronatijd. » Lees daarover

November 2019 ontving Mobach een grote wetenschapsprijs, de Deltapremie, een bedrag van 500.000 euro, en een erkenning voor de waardevolle bijdrage die lectoren met hun onderzoeksgroep en uitgebreide netwerk leveren aan de samenleving.» Lees daarover

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →