Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn laat Visvliet zelf bepalen wat zij met openbare verlichting willen

9 januari 2014    Zuidhorn-nieuws
Voor het project wordt een panel gevormd van inwoners.

Donderdagavond 16 januari praten de inwoners van Visvliet over de openbare verlichting in hun dorp. Tijdens de informatieavond in ’t Bartoleshûs wordt uitleg gegeven over een proefproject waarbij de inwoners zelf bepalen wat zij met de huidige verlichting willen. Wethouder Stol: “Via dit project worden de bewoners van Visvliet betrokken in de wondere wereld van de openbare verlichting. Hiermee willen we komen tot openbare verlichting die past bij de wensen van het dorp en de mogelijkheden van de gemeente. Voor Noord-Nederland is dit een uniek project.”

 

Proefproject

De gemeente Zuidhorn heeft samen met de provincie Groningen en Plaatselijk Belang Visvliet een proefproject opgezet. De inwoners mogen zelf bepalen hoe zij verder willen gaan met de huidige verlichting in het dorp. Deze verlichting voldoet op een aantal plaatsen in het dorp niet meer aan de eisen van deze tijd. Daarom wil de gemeente met de inwoners van Visvliet bekijken waar verlichting nodig is. Binnen dit project komen de proceskosten voor rekening van de provincie Groningen en betaalt de gemeente Zuidhorn de realisatiekosten.

 

Panel

Voor het project wordt een panel gevormd van inwoners. Dit panel krijgt een opleiding op het gebied van openbare verlichting. Hierna brengen de inwoners zelf de gewenste verlichting in kaart. Met de randvoorwaarden van de gemeente Zuidhorn en provincie Groningen (zoals veiligheid, lichtvervuiling, energieverbruik en budget) brengt het panel een advies uit. Naar aanleiding van dit advies wordt de openbare verlichting in het dorp aangepakt.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →