Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn laat verrommeling landschap doorgaan

1 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
GroenLinks: Gemeente van Zuidhorn laat verrommeling landschap doorgaan.Het College van Burgemeester en Wethouders van Zuidhorn kan meer doen om de verrommeling van het landschap tegen te gaan. Dat vindt GroenLinks-raadslid Alex Temmingh.

GroenLinks: Gemeente van Zuidhorn laat verrommeling landschap doorgaan.

Het College van Burgemeester en Wethouders van Zuidhorn kan meer doen om de verrommeling van het landschap tegen te gaan. Dat vindt GroenLinks-raadslid Alex Temmingh. Hij stelt dit naar aanleiding van berichten die hij heeft gekregen over een inbreuk op het open landschap tussen Grijpskerk en Niezijl.

Alex Temmingh: “Wij moeten met lede ogen aanzien dat er iedere keer een stukje van het wijde landschap wordt afgesnoept. Nu zou het gaan om een bedrijf dat het College een nieuwe plek wil geven.

De fractie van GroenLinks zet zich heel sterk in voor het behoud van ons weidse landschap, voor een wijde blik in onze gemeente. Wij zien het behoud van ons unieke landschap graag beter verankerd in het beleid van de gemeente Zuidhorn.
“Verrommeling” van het landschap past hier in onze ogen in elk geval niet in.
Daarom heb ik grote zorg over het plan om tussen Grijpskerk en Niezijl nieuwe bedrijfsbebouwing in het open landschap toe te staan. Het is goed dat er nieuwe bedrijven komen en begrijpelijk dat die plek nodig hebben. Ook GroenLinks wil die bedrijven ten dienste staan. Maar we hebben daar bedrijventerreinen voor. Bovendien kunnen er ook leegstaande boerderijen gebruikt worden. Dat is veel beter voor het landschap. Dat kun je namelijk maar één keer verpesten. Het is natuurlijk raar dat het College te hoop loopt tegen waanzinnig hoge windturbines in een buurgemeente, maar intussen zelf niet het landschap binnen de eigen grenzen beschermt.”

Temmingh heeft schriftelijke vragen gesteld aan het College, o.a.:
Hoe verhoudt zich de vestiging van nieuwe bedrijfsgebouwen met het beleid om het landschap te behouden?
Waarom wordt er geen gebruik gemaakt van boerderijen die door de terugloop van de landbouw helaas leeg zijn komen te staan?
Heeft het College zelf actief bij de provincie gepleit om bebouwing op deze plek toe te staan? En zo ja, waarom?
Welk risico bestaat er dat de gehele open ruimte tussen Niezijl en Grijpskerk in de komende jaren wordt volgebouwd?
Is deze inbreuk een precedent?
Is de kans reëel dat zich ook elders in onze gemeente op deze manier bedrijven in het open landschap kunnen vestigen?

01-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →