Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn krijgt eerste inloop voorziening Ixta Noa in het Westerkwartier

7 november 2017    Zuidhorn-nieuws
Voor mensen met een psychische kwetsbaarheid
Lucifers

Voor mensen met een psychische kwetsbaarheid komen twee inloopvoorzieningen van Ixta Noa in het Westerkwartier. Zuidhorn is de eerste plaats in de provincie Groningen, buiten de twee locaties in de stad, waar Ixta Noa haar deuren opent. De voorziening is gevestigd in Klein Hanckema aan de Kerkstraat 14 in Zuidhorn. Deze locatie ligt in het centrum van Zuidhorn en is goed bereikbaar.

Woensdag 15 november om 14.00 uur opent wethouder Bert Nederveen van Zuidhorn deze nieuwe inloopvoorziening. Hij doet dit namens de vier gemeenten in het Westerkwartier. 

Laagdrempelig
De inloopvoorziening is maandag en woensdag van 9.00 -17.00 uur open voor inwoners van de vier gemeenten. Ze kunnen hier terecht  voor een gesprek met een van de vrijwilligers, het stellen van vragen en het werken aan herstel.  Ixta Noa staat bekend om haar laagdrempeligheid en deskundigheid vanuit eigen ervaring, waardoor bezoekers herkenning vinden en ruimte ervaren om te herstellen.

Leek
Later dit jaar start Ixta Noa ook een voorziening in Leek in de landgoedboerderij Oosterheerdt aan de Oosterheerdtstraat 7. Hiermee wordt de bereikbaarheid in de provincie verder uitgebreid en kunnen inwoners vanuit verschillende hoeken van het Westerkwartier terecht voor ondersteuning.

Landelijke organisatie
Ixta Noa is een landelijke organisatie die zich inzet voor mensen, die te maken hebben met een psychische kwetsbaarheid. Of dat nu komt door emoties zoals angst of door eenzaamheid of een psychische stoornis. Zij werken met ervaringsdeskundigen die gevoelens, twijfels en emoties herkennen. Een luisterend oor en ervaring met herstel kunnen soms het verschil maken.

Iedereen is van harte welkom bij de opening van de inloopvoorziening 15 november aanstaande van 14.00-16.00 uur. Na de openingshandeling vertellen vrijwilligers van Ixta Noa hun ervaringsverhalen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →