Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn houdt structureel geld over

14 juni 2016    Zuidhorn-nieuws
geld voor renovatie vv Aduard, De Wierde en Noordhorner deel De Gast

Veel gemeenten hebben tegenwoordig geld over, vaak komt dit uit het budget voor het sociaal domein ( o.a. zorg ).

Zuidhorn houdt over 2015 incidenteel ook geld over, maar liefst € 2 miljoen, maar verantwoordelijk wethouder Bert Nederveen is contenter met het structurele beeld van de begroting. Dit beeld is positief door voordelen bij de algemene uitkering én door kritisch te kijken naar de eigen organisatie.  Dit zorgt voor een ruimte van 3 ton waarmee een aantal gewenste investeringen en projecten kunnen worden bekostigd.

Inzet middelen
Het geld gaat o.a. naar een renovatieproject bij vv Aduard, het fietspad Zuidhorn-Spanjaardsdijk ( in de volksmond het Aduard 800 pad ) en renovatie van het Noordhorner deel van De Gast. Ook wil het college afspraakbanen realiseren in het gemeentehuis ( voor mensen met een beperking ) en een bijdrage leveren aan het behoud van verzorgingshuis De Wierde in Grijpskerk.
Bovendien kan het college door de structurele ruimte de kostenstijgingen bij de Veiligheidsregio en Omgevingsdienst Groningen betalen.

Incidenteel voordeel voor innovatie en kenniseconomie
De gemeente heeft zoals gezegd over 2015 € 2 miljoen overgehouden. Een deel wordt ingezet in 2016 en een deel wordt gereserveerd voor het sociaal Domein.
Daarnaast wordt een aantal projecten gerealiseerd op het terrein van innovatie en kenniseconomie.
Wethouder Stol ziet 2017 wat dat betreft een interessant jaar worden. De innovatieboerderij, zijn paradepaardje, ontwikkelt zich goed. Partijen als Hanze hogeschool, Terra etc sluiten zich aan wat voor een broeinest van kennis en ontwikkeling zal gaan zorgen. Ook naar de binnen Schuiling in te richten Duurzaamheidswinkel ziet hij uit. Een gezamenlijk project van ondernemers die zich met name willen onderscheiden door hun kennis.

Beachvolleybalveld
Het door de stichting Beachvolleybal gevraagde bedrag van € 37.000 kan worden toegekend. Voorwaarde was dat zij zelf 13.000 bij elkaar brachten en aan die eis is voldaan. Wethouder bakker benadrukte dat het een eenmalige bijdrage is en dat de stichting zelf voor de exploitatie zorgt.
Het veld komt naast het al bestaande basketbalveld in het Joh Smitpark, en is toegankelijk voor iedereen.

Lees de hele voorjaarsnota op www.zuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Auto stuur

Hoeveel auto past binnen jouw budget? Kijk verder dan de aanschafprijs

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Heb je budget voor een kleine stadsauto, een gezinsauto of een ruime SUV?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →