Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn houdt structureel geld over

14 juni 2016    Zuidhorn-nieuws
geld voor renovatie vv Aduard, De Wierde en Noordhorner deel De Gast

Veel gemeenten hebben tegenwoordig geld over, vaak komt dit uit het budget voor het sociaal domein ( o.a. zorg ).

Zuidhorn houdt over 2015 incidenteel ook geld over, maar liefst € 2 miljoen, maar verantwoordelijk wethouder Bert Nederveen is contenter met het structurele beeld van de begroting. Dit beeld is positief door voordelen bij de algemene uitkering én door kritisch te kijken naar de eigen organisatie.  Dit zorgt voor een ruimte van 3 ton waarmee een aantal gewenste investeringen en projecten kunnen worden bekostigd.

Inzet middelen
Het geld gaat o.a. naar een renovatieproject bij vv Aduard, het fietspad Zuidhorn-Spanjaardsdijk ( in de volksmond het Aduard 800 pad ) en renovatie van het Noordhorner deel van De Gast. Ook wil het college afspraakbanen realiseren in het gemeentehuis ( voor mensen met een beperking ) en een bijdrage leveren aan het behoud van verzorgingshuis De Wierde in Grijpskerk.
Bovendien kan het college door de structurele ruimte de kostenstijgingen bij de Veiligheidsregio en Omgevingsdienst Groningen betalen.

Incidenteel voordeel voor innovatie en kenniseconomie
De gemeente heeft zoals gezegd over 2015 € 2 miljoen overgehouden. Een deel wordt ingezet in 2016 en een deel wordt gereserveerd voor het sociaal Domein.
Daarnaast wordt een aantal projecten gerealiseerd op het terrein van innovatie en kenniseconomie.
Wethouder Stol ziet 2017 wat dat betreft een interessant jaar worden. De innovatieboerderij, zijn paradepaardje, ontwikkelt zich goed. Partijen als Hanze hogeschool, Terra etc sluiten zich aan wat voor een broeinest van kennis en ontwikkeling zal gaan zorgen. Ook naar de binnen Schuiling in te richten Duurzaamheidswinkel ziet hij uit. Een gezamenlijk project van ondernemers die zich met name willen onderscheiden door hun kennis.

Beachvolleybalveld
Het door de stichting Beachvolleybal gevraagde bedrag van € 37.000 kan worden toegekend. Voorwaarde was dat zij zelf 13.000 bij elkaar brachten en aan die eis is voldaan. Wethouder bakker benadrukte dat het een eenmalige bijdrage is en dat de stichting zelf voor de exploitatie zorgt.
Het veld komt naast het al bestaande basketbalveld in het Joh Smitpark, en is toegankelijk voor iedereen.

Lees de hele voorjaarsnota op www.zuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →