Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn houdt structureel geld over

14 juni 2016    Zuidhorn-nieuws
geld voor renovatie vv Aduard, De Wierde en Noordhorner deel De Gast

Veel gemeenten hebben tegenwoordig geld over, vaak komt dit uit het budget voor het sociaal domein ( o.a. zorg ).

Zuidhorn houdt over 2015 incidenteel ook geld over, maar liefst € 2 miljoen, maar verantwoordelijk wethouder Bert Nederveen is contenter met het structurele beeld van de begroting. Dit beeld is positief door voordelen bij de algemene uitkering én door kritisch te kijken naar de eigen organisatie.  Dit zorgt voor een ruimte van 3 ton waarmee een aantal gewenste investeringen en projecten kunnen worden bekostigd.

Inzet middelen
Het geld gaat o.a. naar een renovatieproject bij vv Aduard, het fietspad Zuidhorn-Spanjaardsdijk ( in de volksmond het Aduard 800 pad ) en renovatie van het Noordhorner deel van De Gast. Ook wil het college afspraakbanen realiseren in het gemeentehuis ( voor mensen met een beperking ) en een bijdrage leveren aan het behoud van verzorgingshuis De Wierde in Grijpskerk.
Bovendien kan het college door de structurele ruimte de kostenstijgingen bij de Veiligheidsregio en Omgevingsdienst Groningen betalen.

Incidenteel voordeel voor innovatie en kenniseconomie
De gemeente heeft zoals gezegd over 2015 € 2 miljoen overgehouden. Een deel wordt ingezet in 2016 en een deel wordt gereserveerd voor het sociaal Domein.
Daarnaast wordt een aantal projecten gerealiseerd op het terrein van innovatie en kenniseconomie.
Wethouder Stol ziet 2017 wat dat betreft een interessant jaar worden. De innovatieboerderij, zijn paradepaardje, ontwikkelt zich goed. Partijen als Hanze hogeschool, Terra etc sluiten zich aan wat voor een broeinest van kennis en ontwikkeling zal gaan zorgen. Ook naar de binnen Schuiling in te richten Duurzaamheidswinkel ziet hij uit. Een gezamenlijk project van ondernemers die zich met name willen onderscheiden door hun kennis.

Beachvolleybalveld
Het door de stichting Beachvolleybal gevraagde bedrag van € 37.000 kan worden toegekend. Voorwaarde was dat zij zelf 13.000 bij elkaar brachten en aan die eis is voldaan. Wethouder bakker benadrukte dat het een eenmalige bijdrage is en dat de stichting zelf voor de exploitatie zorgt.
Het veld komt naast het al bestaande basketbalveld in het Joh Smitpark, en is toegankelijk voor iedereen.

Lees de hele voorjaarsnota op www.zuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →