Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn geeft hoofdklasser Staphorst in bekerduel prima partij (foto’s)

24 november 2013    Zuidhorn-nieuws - Sport
maar verliest met 2-0
Zuidhorb staphorst arendjanzwarteveenfotografie ajz1017

Vooraf werden de aanwezige toeschouwers hartelijk welkom geheten op het Johan Smitpark in het rustieke Zuidhorn. Het klasseverschil werd weliswaar niet uit het oog verloren, toch hoopte men op een verrassing tegen het ‘grote ‘Staphorst. De penningmeester en loten-verkopers waren in ieder geval dik tevreden met het opgekomen toeschouwersaantal.

Uiteraard was Staphorst  voetballend de bovenliggende partij, echter de gastheren uit Zuidhorn boden vanaf de allereerste minuut uitstekend tegenstand. Namens de bezoekers was het Martijn Brakke die voor het eerste gevaar wist te zorgen. Toch verstopten de groen witten zich niet en zochten daar waar mogelijk de aanval.Een schot van Peter Schultinga miste kracht en Bart Brandt Buys speelde de bal af in plaats van zelf vanuit kansrijke positie door te stomen richting Staphorst-goal. Philip Ties was met een kopbal dicht bij de openingstreffer, zijn poging ging rakelings naast het doel van keeper Jaap de Vries. Niet veel later trof Philip Ties de paal. Ondanks dat Zuidhorn de onderliggende ploeg was, bleef de vierde klasser redelijk eenvoudig op de been. Het verdedigingscentrum met Ronnie Spijkerman en Laurens Bloem stond als een huis en waar nodig liet Jaap Fedde de Vries zien een uitstekende doelman te zijn. Staphorst daarentegen probeerde enkele keren met schoten van afstand de wedstrijd open te breken. Ondertussen tikte de klok gestaag door en ondanks kansen van Ewald Koster en Philip Ties voor de bezoekers bleven doelpunten uit. Zuidhorn was best tevreden met deze tussenstand en ook het aanwezige thuispubliek spinde van genot. Vlak voor de pauze raakte Martijn Brakke voor de tweede keer het aluminium. De rust werd dan ook met een  brilstand bereikt.


Staphorst zou na de hervatting een tandje bij moeten schakelen en het tempo flink op moeten schroeven. Zuidhorn bracht topscorer Erik Beeftink en Ronald Visscher voor Wyngaarden en Renkema om  meer aanvallend te gaan spelen maar het was  Mark Schra die de 0 - 1 wist aan te tekenen. Wie dacht dat hierdoor het verzet van Zuidhorn was gebroken kwam bedrogen uit. De mouwen werden nog hoger opgestroopt en met veel onverzettelijkheid bleef het tegenstand bieden. Bijna leverde dit resultaat op. Aanvoerder Laurens Bloem mocht iets buiten de zestien meter een vrije trap nemen. Zijn aanloop was groot en zijn inzet was prima, echter Danny Versteegt redde voortreffelijk. Dit gaf de gastheren moed, immers Zuidhorn had niets te verliezen en zocht brutaal de aanval.Peter Janse werd gebracht voor de leeggespeelde Schultinga en ging op zoek naar de gelijkmaker. Ondertussen kreeg Martijn Brakke voor Staphorst een forse kans, welke stierf in schoonheid. Een kwartier voor het verstrijken van de wedstrijd gooide Philip Ties het duel keihard in het slot door de 0 - 2 te scoren. Staphorst bleef slordig spelen maar liep  geen averij op. Na 90 minuten vond arbiter Blom het welletjes en floot de bekerwedstrijd naar een einde.
Zuidhorn zocht onder applaus van de opgekomen supporters de warme kleedkamer op. Het had zich prima verweerd en met opgeheven hoofd mocht de ploeg van trainer Ton Rozema van het veld af.
Als ploeg en als vereniging had Zuidhorn laten zien springlevend te zijn en met behulp van een disco bleef het nog lang gezellig in de kantine van Zuidhorn.



» bekijk de Foto reportage van Arend Jan Zwarteveen

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kampioenen mo201  (1)

Meiden van MO20/1 verdiend kampioen

14 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Laatste wedstrijd tegen coryfeeën team
Lees verder →
Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →