Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zorgverzekeringen vergelijken: op deze punten kun je letten

16 november 2022    Zuidhorn-nieuws
Zorgverzekering

Het nieuwe jaar staat alweer bijna voor de deur en we mogen binnenkort weer oud en nieuw vieren in Zuidhorn. Het nieuwe jaar betekent voor veel mensen ook weer een nieuwe zorgverzekering. Het is belangrijk om te kiezen voor een zorgverzekering dat bij jou past. Dit kan bestaan uit alleen de basisverzekering of de basisverzekering met verschillende aanvullingen, zodat jij het beste verzekerd bent. Zorgverzekeringen vergelijken is hierbij een echte must, zodat je zeker weet dat je goed en voordelig verzekerd bent. Op de volgende punten kun je letten wanneer je zorgverzekeringen met elkaar gaat vergelijken.

Verschillende dekkingen
Een basisverzekering is verplicht in Nederland. Toch kan het zijn dat je behoefte hebt aan een aanvullende verzekering. De dekking van de basisverzekering is altijd hetzelfde, maar de aanvullende verzekeringen kunnen daarentegen wel verschillen per zorgverzekeraar. Zo kun je in je zorgpakket bijvoorbeeld behandelingen voor de fysiotherapeut toevoegen. Ook heb je aanvullende verzekeringen zoals de tandarts en buitenlanddekking. Houd er dus rekening mee dat de dekking van de aanvullende verzekering kan verschillen per zorgverzekeraar. Bovendien kan het ook zijn dat de dekking van de basisverzekering ieder jaar kan verschillen. Dit wordt vanuit de overheid bekend gemaakt. Wil jij weten wat er volgend jaar allemaal gaat veranderen? Zoek dan op ‘zorgverzekering 2023’ voor meer informatie.

Hoogte van de premie
De hoogte van de premie is ook verschillend per zorgverzekering. De premie is een bedrag dat je moet betalen aan je zorgverzekeraar per maand. Jezelf verzekeren is namelijk niet gratis. De premie kan verschillen, het kan namelijk liggen aan verschillende dekkingen waardoor je premie hoger of lager is. Ook heeft je eigen risico te maken met de hoogte van je premie. Hoe meer eigen risico, des te minder premie je hoeft te betalen. Je kunt een maximaal eigen risico hebben van 885 euro en minimaal een eigen risico van 385 euro. Belangrijk om te weten is dat wanneer je een hoog eigen risico hebt, je eerst je eigen risico moet betalen bij zorgkosten. Hier zit dus wel een risico aan verbonden.

Soort polis
Als laatste heb je nog verschillende polissen waaruit je kunt kiezen. Zo heb je een naturapolis en de restitutiepolis. Met een naturapolis kun je alleen terecht bij zorgverleners waarmee jouw zorgverzekeraar een contract heeft, zoals het ziekenhuis of de huisartsenpost. Wanneer je ergens anders zorg nodig hebt kan het zijn dat je verzekeraar het niet vergoedt, of maar voor een deel. Wanneer je kiest voor een restitutiepolis krijg je altijd een vergoeding en heb je meer keuze bij welke zorgverlener jij terecht kan. Je hoeft je dus een stuk minder zorgen te maken met een restitutiepolis, maar valt vaak wel duurder uit dan een naturapolis. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →