Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zonnehuisgroep Noord sluit meerjarencontract met apotheekketen

30 juni 2020    Zuidhorn-nieuws
Lokale aanpak met Zonnehuizen en Woonhavens: betere processen, kortere lijnen en een hogere efficiency.
Ondertekening-eigen foto

Zonnehuisgroep Noord en Apotheek Zuidhorn (namens meerdere apotheken) hebben een langdurige overeenkomst gesloten voor de farmaceutische dienstverlening. Beide organisaties omarmen de filosofie om zorg en werkgelegenheid in de regio te behouden. De krachtige provinciale samenwerking start op 1 juli 2020.
 
Voor de lokale farmaceutische zorg werkt Zonnehuisgroep Noord samen met Apotheek Zuidhorn, Apotheek Leens, Apotheek Salentijn in Appingedam, Apotheek Marum en Apotheek Wildersgang in Delfzijl.
 
Zonnehuisgroep Noord is verheugd over de afspraken met Apotheek Zuidhorn, die namens de aangesloten apotheken het aanspreekpunt is voor contractuele zaken. “Dankzij deze samenwerking zetten we onze cliënten nog meer centraal en verdiept zowel de apotheker als onze zorgmedewerker zijn professionele rol", aldus Nienke Ybema, voorzitter Raad van Bestuur. “We verbeteren processen, realiseren kortere lijnen en een hogere efficiency. Daarnaast borgen we de medicatieveiligheid en realiseren we ook een mooie besparing in medicijnuitgaven, dat geld besteden we liever aan de primaire zorg voor onze cliënten.”
 
Lokale aanpak met Zonnehuizen en Woonhavens
Er is een uniform medicatieprotocol met ruimte voor lokale afspraken, er is sprake van maatwerk bij de 11 Zonnehuizen en Woonhavens op het Groninger platteland. De aangesloten apotheken stemmen praktische zaken met de locaties in hun regio af. Bijvoorbeeld hoe vaak er geleverd moet worden en tot hoe laat er geleverd kan worden.
 
De artsen, apothekers en cliënten blijven in het nieuwe contract vrij in hun keuze van medicijnmerk. De apotheker draagt bij aan de keuze voor de meest doelmatige optie. Als de specialist ouderengeneeskunde aangeeft dat een bepaald merk medicijn noodzakelijk is, zal de apotheek altijd dat merk verstrekken.
 
Betrouwbare en betrokken partners
Nienke Ybema: “Voorschrijfvrijheid is belangrijk voor cliënten, we streven immers naar behoud van eigen regie. De cliënt en diens wensen en behoeften staan voor ons altijd centraal. De succesfactor van onze samenwerking is dat we organisatiebreed dezelfde afspraken hanteren met ruimte voor maatwerk en professionalisering bij de locaties. Onze zorgmedewerkers bouwen een intensieve samenwerking op met de lokale apotheken. Dit komt uiteindelijk de gezondheid en het welzijn van de cliënt ten goede.
 
De lokale apotheker heeft een vast contactpersoon per locatie voor de dagelijkse ondersteuning. Samen regelen ze de actuele medicatiebewaking en een medicatiereview voor alle langdurige cliënten. Er is aandacht voor kennisdeling en het ontwikkelen van nieuwe zorgdiensten. Hierbij kan gedacht worden aan screening en preventie van chronische ziekten als diabetes en COPD of een uitgebreide medicatiecheck door de apotheker, in samenspraak met de behandelend arts. De korte lijnen, goede bereikbaarheid en ruime flexibiliteit in levering blijven hierdoor gewaarborgd.” 
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lex van wijngaarden

Eerste Westerkwartje voor Lex van Wijngaarden

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Speciale onderscheiding voor inwoners die zich structureel op een bescheiden maar betekenisvolle manier inzetten
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Trap Aan! zorgt voor een muzikaal tintje tijdens Brandstof

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste bijeenkomst van Gronings Vuur Westerkwartier
Lees verder →
Christel elshout pluim jan26

Christel Elshout organiseerde 30 jaar Leekster Gedichtendag: Pluim van PvdA

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
"volgende keer zit ik als publiek in de zaal.”
Lees verder →
Startsein spoor  leek centraal 2

Onderzoek verlenging spoor Nienoord naar centrum Leek

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de totaalvisie van Nienoord en sluit aan bij het Masterplan Leek-Tolbert
Lees verder →
Aftrap-isolatietondersteuning-nijbegun

Aa en Hunze, Noordenveld, Tynaarlo en Westerkwartier helpen inwoners met gezamenlijke isolatieaanpak

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
In september al start in Westerkwartier
Lees verder →
Klaverjassen kaarten

Klaverjastoernooi vrienden van Beatrixoord

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Toneeluitvoering Vrienden van Beatrixoord gaat niet door
Lees verder →