Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zingende vogels en Dolende ridders in Openluchttheater Zuidhorn

26 mei 2023    Zuidhorn-nieuws
In weekend van 9,10 en 11 juni
Vogelconcert

Het openluchttheater in het Johan Smit Park is een verborgen parel in Zuidhorn.  Een prachtige plek voor muziek en theater. De gemeente heeft het park op speciaal verzoek van de initiatiefnemers ontdaan van alle wildgroei en nu wordt het na 20 jaar stilte weer gebruikt.

Zondagmiddag 11 juni kunnen muziekliefhebbers om 16.00 uur luisteren naar een openbaar concert van vrouwenkoor Donne Cantabili met als thema vogels.  De vrijdag en zaterdagavond daarvoor speelt de Jeugdtheaterschool Zuidhorn de voorstelling Master of Don Quichot.

Zingende vogels
Onder leiding van dirigent Douwe Kamminga zingt Donne Cantabili werk van onder ander Anouk, John Lennon en Paul McCartney maar ook van oudere componisten als Thomas Weelkes en Bob Chilcott. Voorzitter Ellen Koen: “Als koor houden we van avontuur en speciale projecten. We hebben geweldig leuke werken gevonden toen we gingen zoeken naar muziek waar de vogel de hoofdrol speelt. Blackbird kennen we allemaal, maar de Swansongs waarschijnlijk niet. En die zijn prachtig! Bij het vogelconcert hebben we twee speciale gasten uitgenodigd. Vogelaar Jörgen de Bruin vertelt over de vogels die ons mooie park bewonen en dichter Willem Tjebbe Oostenbrink draagt een paar gedichten voor.” De toegang is gratis maar bij het concert op zondag gaat wel de pet even rond.

Dolende ridders
Tien acteurs in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar spelen mee in het speciaal voor deze gelegenheid geschreven stuk Master of Don Quichot.

Schrijver en regisseur Maaike van den Hoek: Het verhaal van de dolende ridder Don Quichot en zijn trouwe knecht Sancho Panza spreekt tot de verbeelding van jong en oud. Wat zou er gebeuren dacht ik, als de personages uit het beroemde verhaal van De Cervantes moeten schuilen achter de muur in de scene waarin Pyramus en Thisbe elkaar ontmoeten, de meesterlijke toneelscene uit Een Midzomernachtsdroom van Shakespeare?  Van hieruit ben ik gaan denken en schrijven en heb ik elementen uit beide verhalen in elkaar gevlochten. De kostuums zijn gemaakt door leerlingen van het Lauwerscollege Grijpskerk onder begeleiding van Dymph Dressen, expert in het upcyclen van gebruikt materiaal. Julian Sembiring en Martijn van Keulen hebben de muziek bij de voorstelling gecomponeerd, de decorattributen zijn ontworpen door Margot Brekelmans en het lichtontwerp is van Edzo Smid”.

Kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar via www.jeugdtheaterschoolzuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri ontvangt nationale team van armenie

Korfbalvereniging Zunobri ontvangt nationale team van Armenië

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Leuke en aantrekkelijke wedstrijd tussen de beide ploegen
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Atelier Schuilplaats in Noordhorn timmert aan de weg

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Loop gerust binnen op woensdag 11 november, tijdens Sint-Maarten
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Symposium - De weg naar de top: college tour met Bauke Mollema

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Welke keuzes bepalen je sportloopbaan? Wat vraagt het om jezelf te blijven ontwikkelen en je sportieve ambities waar te maken?
Lees verder →
Noodsteunpunt den horn

Praktijktest noodsteunpunt langdurige stroomuitval in Den Horn

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Veiligheidsregio Groningen en de gemeenten Eemsdelta en Westerkwartier voeren een pilot uit voor het opzetten van noodsteunpunten bij langdurige stroomuitval.
Lees verder →
Riool toilet

Rioolproblemen herkennen voordat het te laat is

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn woont, denkt bij huisonderhoud misschien aan het dak, de kozijnen of de cv-ketel.
Lees verder →
Fietslamp

Verkeerswijzer Groningen roept fietsers op: zet je licht AAN!

28 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Nu de dagen korter worden en het weer eerder donker is, vraagt Verkeerswijzer Groningen extra aandacht voor goede fietsverlichting.
Lees verder →