Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zichtbaar ontroerd door koninklijke onderscheiding

26 april 2017    Zuidhorn-nieuws
Ineke Postma, Ien, Lid in de Orde van Oranje-Nassau
Lintje ineke postma (2)

Mevrouw Ineke Postma, (71 jaar) uit Zuidhorn ontving woensdag 26 april van burgemeester Swart de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Haar kinderen, Prasad, Nishanthanie, David en Ranjith Postma lokten hun moeder onder valse voorwendselen naar de Gasthorn. Toen ze echter de ruimte binnenging waar familie, vrienden en bekenden waren en iets begon te vermoeden werd het haar bijna even teveel.

Swart benoemde een aantal van de activiteiten waar mevrouw Postma zich voor in heeft gespannen. Zo is ze o.a. initiator geweest van het project Samen aan Tafel en van het organiseren van de kledingbeurs. Verder is ze bezoeker/begeleider van asielzoekers bij de Stichting Vluchtelingenwerk Zuidhorn en vrijwilliger bij de Voedselbank Westerkwartier in Grootegast. Swart; ”juist in deze tijd is dat nodig.”

 

In het jaar 2000 maakte de familie Postma een droomreis door Sri Lanka en daar ontdekten haar kinderen Prasad, Nishanthanie, David en Ranjith Postma wat hun ouders daar hebben betekent.
Tijdens een autotocht wees een bevriende makelaar de kinderen op een paar vrolijk gekleurde huisjes, een stuk of twaalf. ‘Hier wonen twaalf complete families dankzij een project dat jullie ouders dertig jaar geleden zijn begonnen’, zei hij.

Deze Sumit da Silva leerde het echtpaar Postma kennen toen hij nog werkte in de bediening van het hotel waarin zij verbleven toen ze hun oudste zoon kwamen adopteren. Ze gaven hem niet alleen hun vriendschap en geld, maar bleven hierna ook briefcontact onderhouden. ‘Zij hebben mij geholpen om meer van mijn leven te maken.’

Behalve op persoonlijke niveau heeft Ineke ook veel vrijwilligerswerk gedaan voor: Twee stichtingen (BANND en ACNS) die mensen hielpen bij de adoptie van hun kinderen, voor de kerk (en niet alleen die van haar zelf), de scholen van haar kinderen en kleinkinderen, vluchtelingenwerk Nederland, het jubileumkoor van Zuidhorn en ga zo maar door.

En Ineke deed ook altijd hele ‘kleine dingen’ zoals haar oude achterburen ieder jaar maar weer verrassen met Sinterklaascadeautjes omdat de vrouw van het stel dit zo spannend vond.

 

  • Lintje ineke postma (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →
Boot schip zee

Boottransport in Groningen: zo regel je het vervoer van je jacht

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een jacht verplaatsen is geen kwestie van even een aanhanger huren.
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →