Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zes unieke aardgasvrije woningen in de Oostergast

9 maart 2017    Zuidhorn-nieuws
aannemer bouwt de woningen helemaal naar de wens van de kopers
Gasvrije woningen

Medio mei dit jaar start Hesco Bouw uit Stadskanaal aan de Nieuwe Gast (zijstraat ten noorden van Het Noorderlicht) in Zuidhorn met de bouw van zes unieke aardgasvrije half vrijstaande woningen. De Nieuwe Gast straalt straks dezelfde allure uit als de huidige Gast in het dorp, maar met een moderne twist en biedt mogelijkheden voor exclusief wonen. De bouwregels zijn hier dan ook verruimd ten opzichte van de rest van de Oostergast.

Gasvrij met wooncomfort

Nu hebben nog bijna alle woningen in Nederland een CV-ketel op aardgas in huis. Hierdoor ontstaat een flinke CO2-uitstoot. Wethouder Stol: “Duurzaamheid staat hoog in het vaandel bij gemeente Zuidhorn en in de Oostergast, de stap naar een duurzame(re) manier van verwarmen is dan ook een logische”. De zes riante half vrijstaande woningen zijn zeer duurzaam (EPC 0) en helemaal gasvrij. De woningen hebben een hoog wooncomfort en zijn voorzien van vloerverwarming, warmtepomp, kunststof kozijnen en zonnepanelen.

Op maat

De aannemer bouwt de woningen helemaal naar de wens van de kopers. Zo heeft de één een vergrote keuken en de ander een slaapkamer en badkamer op de begane grond. De woningen zijn ideaal gelegen aan de westelijke rand van de Oostergast te Zuidhorn. Dichtbij het trein- en busstation, de Brede School De Noordster, het zwembad en de oude dorpskern. De kopers bestaan voornamelijk uit jonge gezinnen met kinderen uit Zuidhorn zelf en de regio.

Familie van der Heide uit Zuidhorn was op zoek naar een duurzamere woning. Samen met hun kinderen wilde ze graag in een nieuwbouw huis wonen. “Gasloos is wel de toekomst en milieubewust. Dit unieke huis, waar er dus geen andere van zijn in de woonwijk, voldoet helemaal aan onze wensen. Milieubewust en op een perfecte locatie! Met ons derde kindje op komst kijken we er naar uit onze nieuwe woning te betreden na de zomer”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →