Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zeno’s dubbelslag in Delfzijl

8 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
In het spiksplinternieuwe 8 banen zwembad Dubbelslag op de grens van Delfzijl en Appingedam werd afgelopen zaterdag 7 februari de wedstrijd 25/50 meter rugslag gezwommen. Zeno was er niet alleen, maar liefst

In het spiksplinternieuwe 8 banen zwembad Dubbelslag op de grens van Delfzijl en Appingedam werd afgelopen zaterdag 7 februari de wedstrijd 25/50 meter rugslag gezwommen. Zeno was er niet alleen, maar liefst 12 clubs waren er ook uitgenodigd. Dat leverde een schromelijk tekort aan parkeerplaatsen op, maar er was ook geen plaats voor veel toeschouwers.
De wedstrijd duurt normaal ongeveer anderhalf uur, nu meer dan drie uur en was helaas ook al ruim 20 minuten te laat begonnen! Ook ontbrak het aan gastvrijheid van de organisator, ploegleiders werd niet spontaan koffie aangeboden.
Dan de wedstrijd zelf. Zeno haalde deze keer niet veel medailles: namelijk 2. De jongste en de oudste zorgden daarvoor. Van Mirte Drijfhout zijn we het wel gewend, maar zij blijft zich verbeteren, haar tijd was niet alleen goed voor een zilveren medaille, maar betekende ook een 18-jarigen clubrecord en zelfs een totaal clubrecord! Ook Mattia van der Laan zwom een clubrecord, voor 12 jarigen.

Heel leuk dat ook de 7 jarige Benice Kooijenga in het sterke deelnemersveld voor een bronzen medaille in aanmerking kwam. Zij verbeterde haar PR met maar liefst 4 (!) seconden. Daarmee stak ze deze keer haar oudere zus naar de kroon.
Deze medailles werden in de pauze uitgereikt en niet meer ingeleverd. Dat gold niet voor iedereen. De organisatie had én bij de meisjes én bij de jongens fouten gemaakt. Met als gevolg dat behaalde medailles weer moesten ingeleverd. Dankzij het sublieme geluid heeft iedereen dat helaas maar al te goed meegekregen.

Wat de andere zwemmers betreft vielen er weer veel PR’s te noteren. Heel goed gezwommen door Marloes Huizing, zij verbeterde haar PR met 2 seconden. Mayra Koopman, Anna Hatzman, Lianne Bolhuis (2X), Marije van der Heide (2x), Saakje van Zelderen (0,01 sec.), Arianne Kooijenga, Mandy van Mal, Xander en Patrick Huberts noteerden ook PR’s. De prestatie van Mandy van Mal verdient een speciale vermelding. Zij verbeterde zich opnieuw op de vlinderslag. Dit wordt echt een specialisatie van haar. Ze presteert op deze slag significant beter.
Ondanks de vele missers van de organisatie maakten deze prestaties de dag voor vele zwemmers toch weer goed.

8-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Paard

Subsidie voor initiatieven in Groninger landschap

13 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Het geld is bedoeld voor projecten die het landschap nóg mooier, groener en toegankelijker maken. Van de aanleg van kano-, wandel- en ruiterroutes tot de aanplant van bomen en het herstel van historische waterlopen.
Lees verder →
Expeditie excursie

Fotografie-expeditie Gronings Licht voor het hele gezin

11 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorjaarsvakantie met kunstenaar Kitty Boon
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →