Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

ZENO zwemmers verpulveren eigen records!

8 november 2010    Zuidhorn-nieuws
Waar de ZENO zwemmers vorige week bij de 25/50 meter wedstrijd al lieten zien dat ze in vorm waren, bleek dat op zaterdag 6 november bij de 100 meter wedstrijd helemaal! Er

Waar de ZENO zwemmers vorige week bij de 25/50 meter wedstrijd al lieten zien dat ze in vorm waren, bleek dat op zaterdag 6 november bij de 100 meter wedstrijd helemaal!

Er werden verschillende persoonlijke records met meer dan 10 seconden verbroken. Koploper was deze keer Arianne Kooijinga: zij verbeterde haar 100 meter vlinderslag tijd met maar liefst 23 seconden! Ze won hiermee ook een gouden medaille. Op deze slag waren er meer grote PR-verbeteringen te zien: Patrick Huberts (9 seconden), Xander Huberts (10 seconden en zilver), Mattia van der Laan (15 seconden en zilver), Mandy van Mal (5 seconden en clubrecord). Maar ook op de andere slagen was het flink raak: zo zwommen Lianne Bolhuis en Rowin Zijlstra hun PR op de 100 meter rugslag met resp. 9 en 4 seconden aan flarden. Zoiets gebeurde ook op de 100 meter schoolslag: 8 seconden verbetering voor Marloes Huizing, 3 seconden voor Mandy, 4 seconden voor Rowin, en ook Anna Hatzman en Xander Huberts wisten beiden 1 seconde van hun tijd af te zwemmen. Patrick (3 seconden) en Mattia (10 seconden en clubrecord) konden daarnaast hun tijd op de 200 meter wisselslag nog flink aanscherpen. Daarnaast presteerden ook de nieuwkomers op de 100 meter wedstrijden Alex Wilkens en Marloes Huizing zich prima: ze zwommen beiden al dicht bij de D-tijden voor hun leeftijd.

De oudere garde (Mirte Drijfhout, Desmond Drijfhout en Saakje van Zelderen) zwommen net als vorige week tijden die net een paar honderdsten boven hun PR lagen; als ze nog even doorzetten gaan bij hen de PR's ook wel weer komen. Wel mochten Desmond (1e) en Mirte (3e) nog medailles op de 100 meter vlinderslag ophalen.
Op de 4x50 meter wisselslag estafettes was er succes bij zowel de dames als de heren: beide ploegen hebben een clubrecord behaald! Bij de heren waren Desmond (schoolslag) en Patrick (vlinderslag) deze keer verwisseld ten opzichte van 2 weken geleden, en dat leverde weer 1 seconde winst op! De dames wisten een clubrecord uit 2005 te verbreken: klasse!
8-11-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kampioenen mo201  (1)

Meiden van MO20/1 verdiend kampioen

14 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Laatste wedstrijd tegen coryfeeën team
Lees verder →
Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →