Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zeno: top in Leek

5 december 2011    Sport
zaterdag zwommen de Zeno zwemmers fantastisch tijdens haar eigen wedstrijd, de 100 meter deel 3 in Het Zwemkasteel te Leek.

De laatste tijd ging het al heel goed met de club uit Oldekerk/ Niekerk. Dit jaar doet ze voor het eerst mee in de verenigingscompetitie. Ze maakte enkele weken geleden daarin een fantastisch debuut met de 2e plaats in haar eerste wedstrijd in deze competitie.

De club kent sinds enige tijd een wachtlijst, maar daar gaan slechts sporadisch mensen vanaf, omdat er geen tot verloop is, er gaan niet of nauwelijks leden van de vereniging af. Alleen een paar grote talenten waagden de overstap naar Trivia, de stad-Groningsche zwemvereniging, die landelijk haar partijtje meeblaast. De blijvers bij Zeno stuwen elkaar naar uitzonderlijk goede prestaties. Voorheen waren er een paar kandidaten die in aanmerking kwamen voor de provinciale Groninger zwemkampioenschappen, maar nu is er sprake van een groeiende groep van om en nabij 8 kandidaten.

In Leek sneuvelden er veel persoonlijke records (30) en clubrecords en haalden 4 personen de limiet voor de PGZK: Lianne Bolhuis (2x), Mattia van der Laan, Rowin Zijlstra, Han Zwiep en Patrick Huberts Dit gevoegd bij de reeds eerder behaalde limieten door Lianne Bolhuis, Mattia van der Laan(2x) en Desmond Drijfhout(2x). Daarmee kun je echt spreken van een enorme progressie bij Zeno.

Alle 17 (!) deelnemers namens Zeno haalden 1 of meer p.r.’s. Het was opmerkelijk dat 12 clubrecords niet langer stand hielden. Ze kwamen bij 8 verschillende personen terecht: Benice Kooijinga, Lianne Bolhuis, Mattia van der Laan, Mirte Drijfhout, Anna Hatzman, Desmond Drijfhout, Joshua Knoop en Rowin Zijlstra. De 4 dames Lianne Bolhuis, Mattia van der Laan, Mirte Drijfhout, Anna Hatzman veroverden ook nog het estafetterecord op de 4x50 wisselslag. Op deze slag kopieerden Rowin Zijlstra, Han Zwiep, Desmond Drijfhout en Patrick Huberts de prestaties van de dames en namen ook het clubrecord over.

Patrick Huberts tekende eveneens voor de grootste progressie van de dag. Hij haalde op de 400m. vrije slag maar liefst 21 seconden van zijn beste tijd af. Mandy van Mal, Attje van der Veen, Xander Huberts, Eric Zwiep, Jesper Noordenbos, Evert Hofman en Alex Wilkens maakten met hun persoonlijke records de groei, niet alleen in de top, maar juist ook in de volle breedte extra duidelijk.

5-12-2011 WIZ André Hatzman

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Franshage

‘Klassiekers in de Kunst’ van Frans Hage

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening expositie op zaterdag 11 april in Galerie Zichtlijn
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Vriendenteam Talero 1 naar promotiepoule landelijk C

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
voordeel is dat ze nu vaker thuiswedstrijden spelen
Lees verder →
Albert marga tuin

Efficiënt tuinbeheer: water en bodem in balans

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Een goed ontworpen tuin houdt niet alleen rekening met beplanting en bestrating, maar ook met waterbeheer en bodemstabiliteit
Lees verder →
20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →