Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zaterdag 17 augustus 6e editie Nostalgische Boerendag Opende

6 augustus 2019    Zuidhorn-nieuws
Dankzij inzet vrijwilligers en subsidies en sponsoren is de entree voor dit dagvullend evenement gratis
Nostalgische boerendag

Op zaterdag 17augustus 2019 wordt bij camping Jiltdijksheide aan de Kolonieweg 20 te Opende alweer voor de 6e keer het evenement “Nostalgische Boerendag Opende” gevierd. Het evenement duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur.

Op dit evenement ligt het accent op de manier van werken in de landbouw van de jaren ’60 en daarvoor. De jaren ’60 vormen een keerpunt in de wijze van landbouw bedrijven. Enerzijds ontstonden mogelijkheden om de landbouw efficiënter en bedrijfsmatiger aan te pakken door de ontwikkelingen in de techniek, terwijl anderzijds deze mogelijkheden werden ondersteund door verregaande schaalvergroting.

Het evenement Nostalgische Boerendag besteedt veel aandacht aan het verdwenen boerenleven. Er zijn demonstaties met een van de weinige nog werkende dorsmachines in Nederland, ouderwets ploegen, zeismaaien, vingerbalkmaaien enz. enz.

Er worden weer tientallen oldtimer tractoren verwacht, die  hun kunnen demonstreren, onder andere in de ringsteekbehendigheidswedstrijden met trekkers en met boomstamslepen. In 2018 waren ruim 175 en diverse andere landbouwvoertuigen aanwezig.

Demonstraties ponyrijden voor de jonge paardenliefhebbers en voor de kleinsten onder de bezoekers staat een springkussen opgesteld. Ook interessant voor de jongeren is het schaalmodel van een boerderij.

Verder zij er demonstraties oude ambachten en marktkraampjes waar diverse verse landbouwproducten als groenten, fruit, kaas en ambachtelijke vleeswaren kunnen worden aangeschaft.

Voor de hobbyist van de 21e eeuw zijn er mogelijkheden om voorgelicht te worden op het gebied van tuin- en parkmachines. 

Een nieuwe activiteit is een kleine “boerenboeldag” om 13.00 uur, waar een gevarieerd aanbod van oude (boeren)gebruiksartikelen zal worden geveild, variërend van melkbussen tot ploegijzers en veel daarom heen.

En zo’n dagje uit met het hele gezin hoeft niet duur te zijn: door de inzet van veel vrijwilligers en door enige subsidies en sponsoren is ook dit jaar de entree voor dit dagvullend evenement weer gratis.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groninger swim challenge zeno (2)-001

ZENO ploeg zwemt 50 km voor het goede doel!

31 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Al om 4:30 in het water voor een barre estafette zwemtocht van 50 kilometer
Lees verder →
Robert liem

Robert’s Digiservice maakt herinneringen voor het leven

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Digitaliseren van dierbare opnames
Lees verder →
Opening ccz seizoen 2026 (1)

Genieten van muziek en messenwerpers bij seizoensopening CCZ

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
En Bingo op de koop toe!
Lees verder →
Zwembad

Zwemkasteel Nienoord bijna financieel kopje onder, gemeente springt bij

29 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verleent extra subsidie van 150.000 euro en onderzoekt of er wel een toekomst is voor het zwemkasteel
Lees verder →
Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →