Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zakenkring Zuidhorn mengt zich in debat locatie gemeentehuis

9 november 2024    Zuidhorn-nieuws
“Gemeenteraad wees wijs, locatie Midwolde gaat ten koste van Zuidhorn”
Rolf

Zakenkring Zuidhorn is van mening dat het Gemeentehuis in Zuidhorn moet blijven. Ze roept haar leden op zich te roeren en gebruik te maken van het spreekrecht aanstaande donderdag als de raad erover in debat gaat.

Voor het bestuur van de Zakenkring en dus voor alle ondernemers, is het (blijven) huisvesten van het gemeentehuis in Zuidhorn van groot belang. Vanuit het oogpunt van de Zakenkring is vertrek uit Zuidhorn door de reuring die een gemeentehuis met zich meebrengt een slechte zaak, temeer daar nu reeds lege plekken niet worden ingevuld. Het bestuur voorziet dat er nog meer winkels gaan verdwijnen. Een nieuw gemeentehuis in Midwolde gaat ten koste van de middenstand in Zuidhorn.

Bestuurslid Rolf Eikenhout;” Het huidige gebouw in Zuidhorn lijkt redelijk eenvoudig uit te breiden op beschikbaar terrein en goed te combineren met het door de gemeente aangekochte Politiebureau. Het heeft een grote, goed bereikbare parkeervoorziening, is gelegen aan een treinstation en busstation en daarmee voor burgers goed bereikbaar. Dat laatste geldt ook voor de nieuwbouw optie in de Oostergast. Daarnaast wordt er gesproken over nieuwbouw in Midwolde. Er is natuurlijk voor alle plekken iets te zeggen”.

Hij doet een oproep aan alle partijen in de raad en wenst hen veel wijsheid toe.

In het Onderzoeksbureau Sweco wordt nadrukkelijk aangeraden indien voor nieuwbouw in Zuidhorn of Midwolde wordt besloten, wel om beide locaties nogmaals naast elkaar te leggen en de voor- en nadelen tegen elkaar weg te strepen.

Inspreken/bijwonen?
Het raadsoverleg over de Centrale huisvesting is donderdag 14 november, Aanvang: 19:30 uur, Gemeentehuis Zuidhorn
Inwoners en geïnteresseerden zijn van harte welkom om de vergadering bij te wonen
Op de agenda staat de centrale huisvesting. Wordt het midwolde of Zuidhorn?

Het is mogelijk om in te spreken om in te spreken bij het raadsoverleg van 14 november. Als u wilt inspreken dan kunt u contact opnemen met de griffie via griffie@westerkwartier.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Schoolbus lauwerzijl schollema

Kinderen uit Lauwerzijl duurzaam naar school

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Officiële ingebruikname elektrische schoolbus Lauwerzijl
Lees verder →
Senior hulp

Oplossing personeelstekort ouderenzorg stap dichterbij

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Mensen met hart voor de zorg (maar nog zonder vakdiploma) kunnen aan de slag bij ouderenzorginstellingen in Groningen
Lees verder →
 

Ontdek jouw perfecte sokkenmatch online

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Acro Academy Noord Nederland op Limes World Cup in Duitsland met medailles naar huis

25 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook voor Merel Veenstra uit Zuidhorn
Lees verder →