Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Woondebat ouderenhuisvesting westerkwartier

7 juni 2012    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 29 juni 2012 organiseren de gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn een woondebat in het Multifunctioneel Centrum Oostwold.

Het accent van dit woondebat ligt op ouderenhuisvesting. Piet Pellenbarg, emeritus hoogleraar economische geografie aan de Rijksuniversiteit Groningen, is de dagvoorzitter.

Woondebat
Voorafgaand aan het debat gaat de heer Pellenbarg in op de landelijke trends en ontwikkelingen en de gevolgen hiervan op Westerkwartierniveau. Wethouder Jan Oomkes van Zuidhorn geeft zijn visie op de woningmarkt vanuit de bestuurlijke invalshoek. Janneke Klijn, directeur van woningcorporatie Wold & Waard, bespreekt de laatste ontwikkelingen op het gebied van volkshuisvesting en wat dat betekent voor de huurmarkt in het Westerkwartier. Hierna overhandigt de Adviescommissie Bouwen en Wonen (VAC) Zuidhorn het rapport ‘Kiezen nu het nog kan’ aan de vier portefeuillehouders Volkshuisvesting in het Westerkwartier en mevrouw Klijn. In het rapport staan de uitkomsten van de enquête over de ideale seniorenwoning, die onder 55-plussers in het Westerkwartier is gehouden. Het rapport is in samenwerking met de Hanzehogeschool Groningen tot stand gekomen en bevat uitgewerkte plattegronden van architectenbureau Puur te Stiens.

Regionale en gemeentelijke woonvisie
De vier gemeenten in het Westerkwartier werken samen waar het gaat om het volkshuisvestingsbeleid. Dat is in 2009 tot uitdrukking gebracht in de regionale woonvisie. Vervolgens hebben de gemeenten hier hun eigen invulling aan gegeven door de vaststelling van een gemeentelijke woonvisie. Het is van belang om hierover geregeld met belanghebbenden, zoals woonconsumenten en marktpartijen, in gesprek te gaan om te horen wat er leeft. Enkele gemeenten hebben dan ook in hun woonvisie vermeld periodiek een woondebat te willen organiseren.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →
Summerproat (21)

Dichtclub Westerkwartier op Summerproat: van woorden tot gedichten

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Leden van Dichtclub Westerkwartier gaan tijdens Summerproat op donderdag 25 juni, bij Borg Nienoord, woorden verzamelen
Lees verder →