Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Woningen Wold & Waard in Grijpskerk krijgen nul op de meter

25 februari 2019    Zuidhorn-nieuws
Ook in andere dorpen Westerkwartier
Zonnepanelen1

In vier dorpen in het Westerkwartier start Wold & Waard in maart met een renovatieproef van 48 woningen naar Nul-Op-de-Meter. De werkzaamheden worden door vier aannemers uitgevoerd en in maart zijn de eerste woningen in Grootegast en Grijpskerk aan de beurt. In Marum en Leek start de renovatie in april.

De renovatie stond eerder ingepland in het najaar van 2018. Toen bleek dat het elektranet niet toereikend was, moest de planning worden bijgesteld.

De woningen zorgen na renovatie voor een grotere belasting van het elektranet, omdat er ruim 30 zonnepanelen per woning geplaatst worden. Daarnaast worden de gevels en daken extra goed geïsoleerd. Verwarming van de woning gebeurt met een elektrische warmtepomp en in de woning zorgt de warmte-terug-win-installatie voor ventilatie.

In 2050 moeten alle woningen van Wold & Waard energieneutraal zijn. Binnen het programma Wonen met Energie wordt onderzocht hoe dit doel bereikt kan worden. Voor het Nul-Op-de-Meter maken is gekozen voor een proef met de 48 woningen, om te leren hoe dit het beste kan worden aangepakt.

Daarnaast onderzoekt Wold & Waard welke andere mogelijkheden van verduurzamen passen bij de verschillende typen woningen in haar bezit.

Aannemersbedrijven Fijn Wonen, Bouwgroep Dijkstra Draisma, Jorritsma Bouw/Built4U en Breman|Nijhuis gaan in de 4 dorpen de woningen renoveren. Alle bewoners zijn geïnformeerd over de planning en de werkzaamheden in hun woning. De bewoners spelen een belangrijke rol in de proef. Zij zijn betrokken geweest bij de selectie van de aannemers en hun ervaringen en mening tellen mee bij de evaluatie van het werk.

bron Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Twee auto’s botsen op Rijksstraatweg N355

06 november 2025    Zuidhorn-nieuws
N355 tussen Grijpskerk en Noordhorn was deels afgesloten door ongeluk
Lees verder →
Shanty-koor

4e Lustrumviering van “Shantykoor Allemanseindje” uit Zuidhorn

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Met optredens van dameskoor “De Klinckers” uit Zuidhorn en het accordeon ensemble “Arcade”
Lees verder →
Leekster voetbalgala foto roel lubbers, wiebe kooiker of henk mulder

Loting 38e Leekster Voetbalgala door Harry Zwiers

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Speeldata Leekster Voetbalgala zijn bekend
Lees verder →
Klimaatgesprekken-credit-chantal-bekker

Klimaatcoaches organiseren KlimaatGesprekken workshopreeks in gemeente Westerkwartier

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Klimaatvriendelijker kiezen: niet omdat het moet, maar omdat het kan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, grofvuilroute & Uitslag Westerkwartier Tweede Kamerverkiezing

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 4 november
Lees verder →
Ondertekening dorps-isolatieaanpak (3)

Dorpsinitiatieven nóg beter op gang helpen

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondertekening samenwerking dorps-isolatieaanpak Westerkwartier
Lees verder →