Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Woningen Wold & Waard in Grijpskerk krijgen nul op de meter

25 februari 2019    Zuidhorn-nieuws
Ook in andere dorpen Westerkwartier
Zonnepanelen1

In vier dorpen in het Westerkwartier start Wold & Waard in maart met een renovatieproef van 48 woningen naar Nul-Op-de-Meter. De werkzaamheden worden door vier aannemers uitgevoerd en in maart zijn de eerste woningen in Grootegast en Grijpskerk aan de beurt. In Marum en Leek start de renovatie in april.

De renovatie stond eerder ingepland in het najaar van 2018. Toen bleek dat het elektranet niet toereikend was, moest de planning worden bijgesteld.

De woningen zorgen na renovatie voor een grotere belasting van het elektranet, omdat er ruim 30 zonnepanelen per woning geplaatst worden. Daarnaast worden de gevels en daken extra goed geïsoleerd. Verwarming van de woning gebeurt met een elektrische warmtepomp en in de woning zorgt de warmte-terug-win-installatie voor ventilatie.

In 2050 moeten alle woningen van Wold & Waard energieneutraal zijn. Binnen het programma Wonen met Energie wordt onderzocht hoe dit doel bereikt kan worden. Voor het Nul-Op-de-Meter maken is gekozen voor een proef met de 48 woningen, om te leren hoe dit het beste kan worden aangepakt.

Daarnaast onderzoekt Wold & Waard welke andere mogelijkheden van verduurzamen passen bij de verschillende typen woningen in haar bezit.

Aannemersbedrijven Fijn Wonen, Bouwgroep Dijkstra Draisma, Jorritsma Bouw/Built4U en Breman|Nijhuis gaan in de 4 dorpen de woningen renoveren. Alle bewoners zijn geïnformeerd over de planning en de werkzaamheden in hun woning. De bewoners spelen een belangrijke rol in de proef. Zij zijn betrokken geweest bij de selectie van de aannemers en hun ervaringen en mening tellen mee bij de evaluatie van het werk.

bron Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Mantelzorg-ouder

Alzheimer Café Westerkwartier weer van start

15 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Alzheimer Café Westerkwartier start na de zomer het nieuwe seizoen met een bijeenkomst over het thema ‘Diagnose bij dementie’.
Lees verder →
Oplevering lauwerscollege-001

Nieuwbouw Lauwers College Grijpskerk officieel opgeleverd

14 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het nieuwe gebouw van het Lauwers College in Grijpskerk is op maandag 10 augustus officiëel opgeleverd
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Nieuw Talent Orkest Leek: het plezier van samen muziek maken!

14 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september 2026 is de eerste repetitie van Nieuw Talent Orkest Leek
Lees verder →
Zhdigitaal

Live meekijken naar plein Zuidhorn

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Markt, evenementen, bouwproject en foutparkeerders
Lees verder →
The-lasses

Dorpskerk Grijpskerk presenteert programma

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Lezing, concert The Lasses, Open podium en Klankschalenconcert
Lees verder →
Zonsverduistering zoutkamp 2026 (1)

Zonsverduistering in Zoutkamp

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Brilletje uit 1999 doet het nog prima
Lees verder →