Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Woningen beschermd dorpsgezicht van Ezinge niet gesloopt

16 juni 2021    Zuidhorn-nieuws
Woningen aan Slagtersrijge blijven behouden voor Ezinge
Wethouder geertje dijkstra-jacobi 1 westerkwartier

De gemeente Westerkwartier heeft Wierden en Borgen gevraagd het sloopbesluit voor vier woningen aan de Slagtersrijge in Ezinge te heroverwegen. De woningcorporatie wilde de vier woningen slopen, omdat de staat van onderhoud  slecht was. De gemeente wil de vier woningen graag behouden voor de woningmarkt. Daarnaast maken deze onderdeel uit van het beschermd dorpsgezicht van Ezinge. In de afgelopen periode heeft Wierden en Borgen samen met bewoners, inwoners en gemeente een plan opgesteld voor het herstel van het achterstallig onderhoud en het verbeteren van de kwaliteit van de woningen. Uitkomst is dat Wierden en Borgen de vier woningen gaan renoveren.

Starters
Op dit moment zijn twee van de vier woningen bewoond. De huidige bewoners kunnen in hun woning blijven wonen zolang zij willen. Na de renovatie krijgen ze de mogelijkheid de woning te kopen. De twee leegstaande woningen gaan na renovatie in de verkoop. De woningcorporatie renoveert de buitenkant, de kopers kunnen aan de slag met de binnenkant van de woning. De gemeente vraagt extra aandacht voor de lokale koopstarters in Ezinge. Dit naar aanleiding van de gevoerde gesprekken met en wensen van inwoners van het dorp. Met de verkoop willen de gemeente en de woningcorporatie de lokale koopstarters graag een kans bieden van deze woningen een thuis te maken. Verkoop betekent ook dat hiermee betaalbare woningen voor het dorp behouden blijven.

Behoud betaalbare woningen
Directeur Wierden en Borgen Matthieu van Olffen: “We hebben met de voorgestelde aanpak voor deze woningen aan de Slagtersrijge een passende en afgewogen keuze gemaakt en daarbij de belangen van alle betrokkenen meegenomen. Hiermee leveren we een bijdrage aan het gewenste behoud van deze woningen binnen het beschermd dorpsgezicht van Ezinge. We bieden hiermee ook de betrokken bewoners de gevraagde zekerheid om nog voor lange tijd op deze mooie plek in het dorp te kunnen blijven wonen.”

Wethouder Volkshuisvesting Geertje Dijkstra-Jacobi: “Na een zorgvuldig doorlopen proces tussen de gemeente en Wierden en Borgen is dit een hele mooie uitkomst. Deze betekent behoud van betaalbare woningen in het dorp voor koopstarters en behoud van het beschermd dorpsgezicht van het mooie Ezinge. Dit komt ten goede aan de leefbaarheid van het dorp.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Floralia

Vergeten stukje dorpsgeschiedenis opnieuw tot bloei gekomen in Den Horn

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Floralia in Den Horn bloeit op, oude dorpstraditie nieuw leven ingeblazen
Lees verder →
Legiomuseum dagje uit zilver

LEGiO-museum en Nienoord in top 5 leukste dagje weg in Groningen.

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGiO-museum wint tweede prijs, Nienoord dicht bij top 3
Lees verder →
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Lees verder →
Oude riet

‘‘De stoomboot van Boerakker - het Dwarsdiep als verkeersader

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet organiseert op maandagavond 17 november aanstaande een lezing door Koos Vos.
Lees verder →
Station overweg

Werkzaamheden aan spoor tussen Stad en Leeuwarden tijdens herfstvakantie

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens de werkzaamheden is het stationsgebied van Grijpskerk niet bereikbaar. De bushalte voor het treinvervangende vervoer is daarom verplaatst naar de Lageweg in het dorp.
Lees verder →
Zonnepanelen1

Noordhorn krijgt niet de zoveelste ‘spiegelende blauwe zee’

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Zonneparken ogen vaak niet natuurlijk. De natuur- en milieufederaties leiden energieboswachters op om het tij te keren.
Lees verder →