Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Woning in Westerkwartier in één aanvraag klaar voor de toekomst!

19 mei 2021    Zuidhorn-nieuws
Fonds Wonen Westerkwartier binnenkort van start
Huis van de toekomst

U wilt een lagere energierekening, langer thuiswonen en een hogere waarde van uw woning? Met energiezuinige en levensloopbestendige maatregelen profiteert u in één klap van deze drie voordelen. Maar isolatie, een zuinige verwarmingsinstallatie of een slaapkamer op de begane grond kosten geld. Met de leningen van de gemeente Westerkwartier kunt u deze werkzaamheden financieren. U kunt verschillende maatregelen combineren.

Dit fonds is opgezet door de gemeente Westerkwartier in samenwerking met het stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) en gta binnenkort van start. Het heeft drie doelen: Starters helpen, Energiebesparende maatregelen stimuleren en Levensloopbestendige maatregelen stimuleren. 

Soorten leningen
Starterslening
Met de Starterslening leen je op een verantwoorde manier nét dat beetje extra waardoor je je eerste droomhuis toch kunt kopen. De Starterslening overbrugt het verschil tussen de prijs van het huis en het bedrag dat u bij uw bank kunt lenen. De Starterslening is dus een aanvulling op uw eerste hypotheek.

Stimuleringslening
De stimuleringslening is de opvolger van de voormalige Duurzaamheidslening. U kunt voor een bedrag tussen de €2.500 en €53.515 een bedrag lenen. U kunt zowel energiebesparende ( bv isolatie ) en levensloopbestendige maatregelen ( Bouwkundige of technologische aanpassingen ) combineren in één aanvraag.

Verzilverlening
De Verzilverlening is eigenlijk een omgekeerde hypotheek. Door uw hypotheek (gedeeltelijk) af te lossen, heeft u mogelijk overwaarde opgebouwd. Deze overwaarde kunt u gebruiken om uw woning naar eigen smaak aan te passen.

Webinar
Dinsdagochtend 1 juni is er een webinar voor met name financiële adviseurs en belangengroepen waarin dieper ingegaan wordt op de (financiële) mogelijkheden met praktijkvoorbeelden. Er zal een korte presentatie vinden met vooral veel ruimte voor vragen en opmerkingen. Geïnteresseerd? mail naar r.brondijk@svn.nl

» Naar de gemeente website

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →