Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Winkeliers opgelet: Inspraak detailhandelsvisie

25 februari 2020    Zuidhorn-nieuws
Eindconcept van de visie is klaar, Inloopbijeenkomst op maandagochtend 16 maart
Zuidhorn-2019 hoofdstraat (2)

In september 2019 is het traject van start gegaan om te komen tot een gemeente brede Detailhandelsvisie. Hierbij is een begeleidingsgroep betrokken met daarin een afvaardiging van de besturen van vijf  ondernemersverenigingen in onze gemeente. Inmiddels is het visietraject zover gevorderd dat het eindconcept van de visie klaar is. Iedere belanghebbende krijgt nog de mogelijkheid om kennis te nemen van de visie en daarop een reactie te geven. Deze reacties worden meegenomen in de raadsbehandeling van de visie. 

De concept Detailhandelsvisie ligt ter inzage van dinsdag 25 februari 2020 tot en met dinsdag 7 april 2020. U kunt de visie vinden op www.westerkwartier.nl/detailhandelvisie
 Ook ligt de visie ter inzage bij de 4 publieksbalies van de gemeente (Grootegast, Leek, Marum, Zuidhorn) Mocht u vragen hebben dan kunt u contact opnemen met Hendrik Buwalda, hendrik.buwalda@westerkwartier.nl

Inloopbijeenkomst 
Op maandagochtend 16 maart is er een inloopbijeenkomst waarbij u vragen kunt stellen over de visie. De inloopbijeenkomst is van 9.30 uur tot 12.30 uur in het gemeentehuis in Zuidhorn (Hooiweg 9). U hoeft zich niet van te  voren aan te melden.

Plan van aanpak Gemeente breed:
Marketingstrategie
Toerisme en recreatie, kansen benutten
Professionalisering ondernemerschap
Winkel-openstelling: gelijk speelveld, ook op zondag
Randvoorwaarden goed invullen, o.a. toegankelijkheid en bereikbaarheid.

Voor Zuidhorn
Pleinen beter invullen, Beleving brengen
Betere binding met wijk Oostergast
Versterken presentatie ondernemers/winkels
Herinvulling pand Blokker

Commentaar
On-line verkopen zullen de komende jaren blijven groeien en een bedreiging zijn voor de middenstand. Een sanering kan en zal niet uitblijven. 
Uiteindelijk gaat het om een divers aanbod van winkels, in een compact centrum, wat in ieder geval de eigen inwoners kan bedienen. Om meer publiek te trekken moet ingezet worden op “beleving”. Andere plaatsen zoals de Stad of Drachten zijn concurrent.
Betrokkenheid van alle ondernemers is doorslaggevend, zij zullen toch die kar moeten trekken. Vaak is er sprake van een moeheid of onverschilligheid of gebrek aan inzicht in het belang van gezamenlijkheid. Een reclamebelasting, zoals in Zuidhorn en Leek om activiteiten te kunnen financieren is nodig en wordt op dit moment geharmoniseerd voor de gemeente.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Piet tel 2e table stars battle groningen

Piet Tel zilver bij het basisscholenkampioenschap tafeltennis

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Jongens van basisschool De Windroos uit Zuidhorn maken het Ilse sneep lastig
Lees verder →
Litfest

Literaire festival in Feerwerd

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Feestelijke middag met Karin Sitalsing, Lieke van den Krommenacker, Koen Schouwenburg, Theo de Groot en T A M A R
Lees verder →
Franshage

‘Klassiekers in de Kunst’ van Frans Hage

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening expositie op zaterdag 11 april in Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Autorijden

Past kopen, leasen of financieren het best bij de autowensen van jouw onderneming?

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Als ondernemer of zzp'er ben je constant onderweg.
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Vriendenteam Talero 1 naar promotiepoule landelijk C

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
voordeel is dat ze nu vaker thuiswedstrijden spelen
Lees verder →