Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Winkeliers opgelet: Inspraak detailhandelsvisie

25 februari 2020    Zuidhorn-nieuws
Eindconcept van de visie is klaar, Inloopbijeenkomst op maandagochtend 16 maart
Zuidhorn-2019 hoofdstraat (2)

In september 2019 is het traject van start gegaan om te komen tot een gemeente brede Detailhandelsvisie. Hierbij is een begeleidingsgroep betrokken met daarin een afvaardiging van de besturen van vijf  ondernemersverenigingen in onze gemeente. Inmiddels is het visietraject zover gevorderd dat het eindconcept van de visie klaar is. Iedere belanghebbende krijgt nog de mogelijkheid om kennis te nemen van de visie en daarop een reactie te geven. Deze reacties worden meegenomen in de raadsbehandeling van de visie. 

De concept Detailhandelsvisie ligt ter inzage van dinsdag 25 februari 2020 tot en met dinsdag 7 april 2020. U kunt de visie vinden op www.westerkwartier.nl/detailhandelvisie
 Ook ligt de visie ter inzage bij de 4 publieksbalies van de gemeente (Grootegast, Leek, Marum, Zuidhorn) Mocht u vragen hebben dan kunt u contact opnemen met Hendrik Buwalda, hendrik.buwalda@westerkwartier.nl

Inloopbijeenkomst 
Op maandagochtend 16 maart is er een inloopbijeenkomst waarbij u vragen kunt stellen over de visie. De inloopbijeenkomst is van 9.30 uur tot 12.30 uur in het gemeentehuis in Zuidhorn (Hooiweg 9). U hoeft zich niet van te  voren aan te melden.

Plan van aanpak Gemeente breed:
Marketingstrategie
Toerisme en recreatie, kansen benutten
Professionalisering ondernemerschap
Winkel-openstelling: gelijk speelveld, ook op zondag
Randvoorwaarden goed invullen, o.a. toegankelijkheid en bereikbaarheid.

Voor Zuidhorn
Pleinen beter invullen, Beleving brengen
Betere binding met wijk Oostergast
Versterken presentatie ondernemers/winkels
Herinvulling pand Blokker

Commentaar
On-line verkopen zullen de komende jaren blijven groeien en een bedreiging zijn voor de middenstand. Een sanering kan en zal niet uitblijven. 
Uiteindelijk gaat het om een divers aanbod van winkels, in een compact centrum, wat in ieder geval de eigen inwoners kan bedienen. Om meer publiek te trekken moet ingezet worden op “beleving”. Andere plaatsen zoals de Stad of Drachten zijn concurrent.
Betrokkenheid van alle ondernemers is doorslaggevend, zij zullen toch die kar moeten trekken. Vaak is er sprake van een moeheid of onverschilligheid of gebrek aan inzicht in het belang van gezamenlijkheid. Een reclamebelasting, zoals in Zuidhorn en Leek om activiteiten te kunnen financieren is nodig en wordt op dit moment geharmoniseerd voor de gemeente.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Angstaanjagend normaal

Angstaanjagend normaal

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een lezing over oorlogsmisdadigers, genocideplegers en terroristen
Lees verder →
Bert nederveen en jan bruins van rederijkerskamer de heidebloem

Rederijkerskamer de Heidebloem viert jubileum

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
150 jaar toneel, taal en traditie
Lees verder →
Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →