Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Wethouder Zuidhorn: Logies aan huis legaliseren

17 augustus 2009    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - De bed-and-breakfastaccommodaties, die door particulieren in de gemeente Zuidhorn zonder toestemming zijn begonnen, worden waarschijnlijk allemaal gelegaliseerd. Wethouder Jan Oomkes van de gemeente Zuidhorn zal hieraan meewerken. Aan de beleidsnota



zuidhorn -

De bed-and-breakfastaccommodaties, die door particulieren in de gemeente Zuidhorn zonder toestemming zijn begonnen, worden waarschijnlijk allemaal gelegaliseerd. Wethouder Jan Oomkes van de gemeente Zuidhorn zal hieraan meewerken. Aan de beleidsnota bed-and-breakfast, die onlangs door het college werd vastgesteld, is een inventarisatielijst uit 2007 toegevoegd. Daaruit blijkt dat voor veertien van de destijds negentien door ambtenaren getelde accommodaties geen toestemming is verleend. Bovendien is in alle gevallen de functie van logies aan huis op basis van het geldende bestemmingsplan niet toegestaan.

Volgens Oomkes is het te zwaar uitgedrukt om deze accommodaties als illegaal te typeren. "Voorheen was er geen beleid ten aanzien van dit soort accommodaties. Om die reden pleit ik voor het betrachten van enige coulance. Bovendien ben ik geweldig voorstander van een zo breed mogelijk aanbod van logiesmogelijkheden in onze gemeente. Bestaande bed-and-breakfastaccommodaties, die zonder toestemming zijn gestart, zullen als het aan dit college ligt in principe dan ook gelegaliseerd worden."
17-08-2009 dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →