Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Wethouder trekt inventarisatie sportknelpunten in

12 oktober 2011    Zuidhorn-nieuws
Al jaren kent de gemeente knelpunten in de sportvoorzieningen. D

De belangrijkste: sporthal Zuidhorn, voetbalvelden Grijpskerk en Zuidhorn (kunstgras), voetbalkleedkamers Zuidhorn. Dit is al in 2007 door de gemeenteraad vastgesteld en er zijn al veel plannen geweest om de knelpunten aan te pakken. Hiervoor was ooit een budget van € 7,5 miljoen aanwezig, maar daarvan heeft de coalitie van CDA, CU en PvdA 80% wegbezuinigd. Dat kon door zwembad De Waterborgh te sluiten na 2012, maar ook een uitbreiding van de sporthal kan er nu niet meer af. Toch resteert nog € 1,5 miljoen en daar wilde de gemeenteraad wel iets mee doen. Het was opvallend dat er in juli een motie voor nodig was om sportwethouder Fred Stol (CDA) te bewegen tot het maken van een inventarisatie van de knelpunten met een globaal plan van aanpak.

Op 10 oktober kwam dit plan in de gemeenteraad. Er waren twee knelpunten bijgekomen: renovatie van de fierljepschans in Grijpskerk (nodig vanwege nieuwe normen van de bond) en renovatie van de gymzaal in Noordhorn (zwaar achterstallig onderhoud).
Helaas leverde wethouder Stol broddelwerk en dat kwam hem op zware kritiek te staan van alle fracties. Raadsbreed werd hem gebrek aan visie verweten. Vooral de mededeling dat bij het aanpakken van de sporthal niet gekeken zou worden naar duurzaamheidsma­atregelen, om zo kosten te besparen, viel helemaal verkeerd. De sporthal heeft onlangs energielabel G gekregen, wat betekent dat er heel veel winst behaald kan worden met investeringen in isolatie en zuinige verlichting (LED). Het past natuurlijk totaal niet in het milieu- en klimaatbeleid van de gemeente om juist op die punten te verzaken.

Verder bleek de wethouder ruzie te hebben met de gemeentelijke sportwereld. Dat is ook geen wonder als je in de notitie aan de raad schrijft: “Vroeger trainden voetballers bij slecht weer gewoon in de modder”. GroenLinks-woordvoerder Henk Bakker veegde hier de vloer mee aan: “Als dat de norm is, kunnen we beter stoppen met het sportbeleid. Dit soort opmerkingen raken kant noch wal en zijn een wethouder onwaardig.”

Uit overleg met de voetbalverenigingen van Grijpskerk en Zuidhorn blijkt dat zij bereid zijn genoegen te nemen met een bedrag (samen € 250.000) dat onvoldoende is om hun knelpunten op te lossen (aanleg van kunstgras, dat in Grijpskerk al meerdere malen is toegezegd en door het college weer teruggetrokken). Sommige fracties (m.n. CDA) denken dat de clubs zich hier wel mee redden. Maar voor de clubs geldt natuurlijk: beter iets dan niets, terwijl iedereen kan weten dat we hiermee de problemen niet oplossen. VV Zuidhorn blijkt zelfs bereid om grotendeels voor eigen rekening (de gemeente subsidieert € 5000 van de totale kosten van € 35.000) verlichting aan te leggen bij veld 2 om zo de trainingscapaciteit provisorisch te verhogen.

Typerend voor de verstandhouding tussen wethouder en gemeenteraad was dat coalitiepartner PvdA duidelijk zei het niet eens te zijn met het collegevoorstel. Samen met oppositiepartijen GroenLinks en VVD diende de PvdA een amendement in dat er in elk geval voor zorgt dat het kunstgrasveld in Grijpskerk en verlichting bij vv Zuidhorn aangelegd kan worden.

Na een vernietigende eerste ronde in de gemeenteraad, vroeg de wethouder een schorsing aan. Na afloop daarvan liet hij weten dat hij zijn notitie terugtrok en misschien rond de jaarwisseling met een verbeterde versie komt. Gezien het debat verstandig, maar het was natuurlijk een zwakke vertoning. Nu moeten de sporters van onze gemeente tot 2012 wachten tot er iets gebeurt aan de knelpunten die we al sinds 2007 kennen en die sindsdien alleen maar zijn gegroeid. Lichtpuntje is dat we alvast hebben besloten € 20.000 beschikbaar te stellen voor renovatie van de fierljepschans. Het is wrang ten opzichte van verenigingen die veel meer leden hebben, want die moeten nog wachten op een besluit. Maar er is in elk geval één concreet resultaat bereikt.
12-10-2011 WIZ/Henk Bakker

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kerk-leegkerk

Gelegenheidspoëzie van Dichtclub Westerkwartier in Leegkerk

17 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gastdichters zijn welkom
Lees verder →
Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →