Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Wethouder Stol met politie op pad voor witte voetjesactie

29 oktober 2012    Zuidhorn-nieuws
Vanavond (29 oktober) gaat wethouder Fred Stol met de politie op pad voor de Witte Voetjesactie. De politie is begonnen met het ‘donkere dagen’-offensief om mensen bewust te maken van de kans op een inbraak in hun woning. In de gemeente Zuidhorn gaan politiemensen met diverse partners de dorpen in om woningen te controleren.
Cda-stol-20142

Met de intrede van de herfst worden de dagen korter. Vanaf eind oktober is het aan het eind van de middag al donker. De ervaring leert dat vanaf dat moment het aantal inbraken in insluipingen toeneemt. Om die trend te keren is de politie in het noordwesten van de provincie Groningen een 'donkere dagen'-offensief gestart.

Witte voetjes
Tijdens de bezoekactie neemt de politie zogenaamde witte voetjes mee, die ze door de ramen en deuren kunnen gooien als blijkt dat deze niet zijn afgesloten. Het witte voetje - een flyer in de vorm van een voetafdruk - staat symbool voor de voetafdruk van een inbreker. Als blijkt dat woningen niet goed zijn afgesloten, krijgt de bewoner naast het witte voetje ook preventieadviezen.

Tijdstippen
Uit de aangiftes van inbraken en insluipingen die de afgelopen tijd hebben plaatsgevonden, komen soms interessante constateringen. Zo blijkt dat een deel van de inbraken wordt gepleegd tussen het eind van de middag en begin van de avond. Veel inwoners van onze provincie eten standaard rond dat tijdstip. Als er in een woning rond die tijd geen licht brand, wijst dat vaak op de afwezigheid van de bewoners. Een dief kan op dat moment zijn slag slaan. Bij afwezigheid rond dit moment van de dag is het wijs om verlichting met een tijdschakelaar in te stellen.
Enkele andere tips:
•  Maak gebruik van goed hang- en sluitwerk
•  Sluit ramen ook op de bovenverdieping
•  Zorg voor goede buitenverlichting
•  Probeer hagen dusdanig te snoeien dat buurtgenoten de woning in de gaten kunnen houden.

Andere gemeenten
Eerder deze maand is in Leek, Marum en Grootegast het startsein gegeven voor de Witte Voetjes-actie. Vanavond start de actie ook in de gemeenten De Marne en Winsum. Op 31 oktober start de actie in Delfzijl in Appingedam. Ook in andere plaatsen in het noordwesten van Groningen gaan politiemensen de wijken in voor soortgelijke controles.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Balkhuys

Start grondwerkzaamheden Balklocatie Zuidhorn

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De verkoop van de woningen start eind mei 2026.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over 4 mei herdenkingen gemeente, aanmelden evenement & verkeersdrukte Truckrun

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 april
Lees verder →
Oranjemarkt 2026 (1)

Zuidhorn viert Koningsdag met markt en muziek

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bezoekers genieten van de vele koopjes, muzikanten in de dop en veel "vreterij".
Lees verder →
Gk2026podium

Succes ttv Talero bij Groninger Kampioenschappen

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tafeltennisvereniging Talero was met 5 spelers vertegenwoordigd bij de Groninger Kampioenschappen die dit jaar in Vries werden gehouden.
Lees verder →
Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Dhr. koevoets lintje

Lintjes voor de heer Koevoets en mevrouw Kremer-Koelewijn uit Zuidhorn

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
zes gedecoreerden in Westerkwartier
Lees verder →