Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Wethouder Haze slaat eerste paal voor plan Poort van Leek

10 december 2024    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
op de plek van het voormalige Hotel Leek
Impressie bouwcomplex poort van leek

Donderdag 12 december sloeg wethouder Ruimtelijke Ordening en Woningbouw Hans Haze de eerste paal voor het plan Poort van Leek aan de Euroweg 1 in Leek. Hij deed dit samen met twee toekomstige huurders van het complex. Het plan bestaat uit de bouw van een complex van drie bouwlagen op de plek van het voormalige Hotel Leek. Op de begane grond komt een medisch centrum met verschillende zorgaanbieders. Op de tweede en derde laag komen 28 appartementen. Hiervan zijn 20 betaalbare koopwoningen en 8 sociale huurwoningen. Het te bouwen complex staat bij de entree van het dorp en heet dan ook de ‘Poort van Leek’.

Mooie bijdrage aan woningbouwopgave
Wethouder Hans Haze over de start van de bouw: “Wij zijn blij dat op deze markante locatie eindelijk invulling komt. Voor veel Leeksters is deze
plek jarenlang een doorn in het oog geweest. Goed om te zien waar lokale initiatieven toe kunnen leiden. Niks dan lof voor de ondernemers en betrokkenen die dit mogelijk maken. Het complex met op de begane grond een maatschappelijke invulling en daarboven twee lagen woningbouw vormt een mooie combinatie. De bouw van 28 appartementen in de segmenten betaalbare koop en sociale huur levert een mooie bijdrage aan onze woningbouwopgave. Het complex springt in het oog bij de entree van Leek en vormt een mooie aanwinst voor het dorp en het Westerkwartier.”

Langdurig proces met resultaat
Het project heeft een lange aanloop en voorbereidingstijd gehad met de nodige uitdagingen. In de eerste plaats het vinden en op één lijn krijgen van de verschillende zorgaanbieders. Daarna de zoektocht naar een partner voor de ontwikkeling en exploitatie van de appartementen. Uiteindelijk heeft de ontwikkelaar besloten het hele gebouw voor eigen rekening en risico te ontwikkelen. Om het project financieel haalbaar te maken is het programma aangepast. Daarna is subsidie aangevraagd en verleend vanuit de SBI regeling (Start Bouw Impuls) van het Rijk.  Mede dankzij deze subsidie is het mogelijk dit plan ‘Poort van Leek’ uit te voeren. 

Ontwikkelaar Henk Alssema over het project: “Eindelijk is het dan zover en kunnen we starten met de bouw van het project MCL de Poort van Leek. Het was geen eenvoudig traject. We hebben vele obstakels moeten overwinnen. Daarom zijn we blij dat we nu eindelijk kunnen beginnen. Met dank ook aan de gemeente, die zich heeft ingespannen voor het verkrijgen van de SBI-subsidie. Het wordt een prachtig gebouw op een prachtige plek.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →