Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Wethouder Gezondheid Harry Stomphorst geeft goede voorbeeld

24 mei 2023    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Inwoners kunnen gezondheid laten testen bij De Gezonde Huiskamer Vrijdag 9 juni van 9.30-12.00 uur in Zuidhorn op Weekmarkt Overtuinen
Gezondheidstest stomphorst (1)

Dinsdag 23 mei van 9.30 - 12.30 uur stond de bus De Gezonde Huiskamer voor het gemeentehuis van Leek. Inwoners van de gemeente Westerkwartier konden zich hier gratis en zonder verplichting laten testen. De Gezonde Huiskamer geeft inwoners de kans na te gaan hoe het met hun gezondheid is. Daarnaast kunnen ze met medewerkers van Sociaal Werk de Schans in gesprek over gezond(er) leven. Wethouder Gezondheid Harry Stomphorst gaf het goede voorbeeld. Hij liet dinsdagmiddag 23 mei zijn gezondheid testen bij De Gezonde Huiskamer.  

Positieve Gezondheid centraal 
In de Gezonde Huiskamer kunnen inwoners onder meer hun BMI (verhouding gewicht en lengte) laten berekenen. Ook kunnen ze hun knijpkracht laten testen. Verder stellen medewerkers vragen over onder meer sociale contacten, voeding en bewegen. Bij de leefstijltest staat Positieve Gezondheid centraal. De test is gratis voor bezoekers. Een leefstijladviseur voert deze uit. Aanmelden vooraf is niet nodig. De test duurt ongeveer 20-30 minuten. De leefstijladviseur blijft de hele test bij de persoon die de test doet. Na afloop krijgt de deelnemer de uitslag mee op papier of via email.  

De komende weken toert De Gezonde Huiskamer nog door de gemeente 
Hieronder staan de data en dorpen waar inwoners terecht kunnen voor een gratis leefstijltest.  

Datum                         Tijdstip                           Plaats              Locatie 
Woensdag 24 mei           14.30-16.30 uur             Opende              MFC de Veste, Verbindingsweg 7  
Dinsdag 30 mei                14.00-16.00 uur             Marum              bibliotheek, Molenstraat 34  
Woensdag 31 mei            13.00-15.00 uur             Zevenhuizen     MFC De Molenstreek, Oudestreek 8A  
Donderdag 1 juni             09.00-17.00 uur             Lutjegast            Dorpshuis ’t Kompas, Kompasstraat 1  
Maandag 5 juni                10.00-11.30 uur             Boerakker          Oomkegast, De Olde Ee 10  
Dinsdag 6 juni                  13.00-17.00 uur             Tolbert               Poiesz, Het Spoor 2  
Vrijdag 9 juni                       9.30-12.00 uur             Zuidhorn            Weekmarkt Overtuinen  

Lokaal Preventieakkoord Westerkwartier  
Het initiatief De Gezonde Huiskamer is een onderdeel van het Lokaal Preventieakkoord Westerkwartier. Het is een samenwerking tussen de gemeente, Sociaal Werk de Schans en HANNN (Healthy Ageing Network Northern Netherlands). HANNN is een stichting, die met haar activiteiten bij wil dragen aan Meer Gezonde Jaren in Noord-Nederland. 

  • Gezondheidstest stomphorst (3)
  • Gezondheidstest stomphorst (2)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →