Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier tornt nog (even) niet aan zondagsrust

12 augustus 2018    Zuidhorn-nieuws

Bij de start van de gemeente Westerkwartier per 1 januari blijft de zondagsrust in de huidige gemeenten Zuidhorn, Grootegast en Marum vooralsnog gehandhaafd.

Dat heeft de stuurgroep van burgemeesters, wethouders en gemeentesecretarissen die zich bezighoudt met de herindeling besloten. Voorzitter van de stuurgroep is de Leekster burgemeester Berend Hoekstra. De openingsuren van winkels van de bestaande vier gemeenten zijn volgens hem heel verschillend. ,,In het centrum van Leek mogen winkels op zondag open. In de praktijk maken met name de supermarkten hiervan gebruik. Zuidhorn, Grootegast en Marum houden alle winkels op zondag gesloten.’’

Overgangsperiode
Het verschil in onderling beleid is zo groot dat de stuurgroep ervanaf ziet om al per 1 januari een uniform beleid in te voeren voor de openingstijden van winkels in het Westerkwartier op zondag. Hoekstra: ,,De winkels in de gemeente Leek die nu op zondag open mogen, mogen dat vanaf 1 januari ook. En de winkels in Zuidhorn, Grootegast en Marum die hiervoor nu geen groen licht hebben, dienen vooralsnog ook ook na 1 januari hun poorten gesloten te houden.’’ Hoe lang deze overgangsperiode duurt, kan de burgemeester nu niet zeggen.

Niet overal gelijk
Volgens Hoekstra is het aan de nieuwe gemeenteraad, die in januari aantreedt, om de openingstijden van winkels in de huidige gemeenten Zuidhorn, Grootegast en Marum eventueel te verruimen. Het nieuwe beleid kan in de loop van 2019 van kracht worden. Maar hiermee nog één, twee of misschien wel drie jaar wachten, kan ook.

De openingstijden van winkels hoeven niet overal in de gemeente gelijk te zijn. Hoekstra: ,,De gemeenteraad kan besluiten om winkels in het centrum van Leek op zondag open te laten gaan, zoals nu gebeurt, en om de zondagsrust in andere delen van de gemeente, zoals in Zuidhorn, Grootegast en Marum, te handhaven.’’

Leek contra Tolbert
Dat werkt binnen Leek nu ook al zo, zegt Hoekstra: ,,Winkels in het centrum van Leek mogen op zondag open. Maar dat geldt in bijvoorbeeld Tolbert slechts op één zondag in de maand.’’

DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ja

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast nodigt uit tot verbinden

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Naast zorgprofessionals zijn ook mantelzorgers, familieleden, omwonenden en andere geïnteresseerden welkom
Lees verder →
Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →
Sedumdak

Nieuwe subsidieregeling voor een groenere tuin

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente heeft een nieuwe subsidieregeling voor een groenere en klimaatbestendige tuin.
Lees verder →
Jeans shirts mode

Dag winter, hallo lichte jeans! 5 frisse lente-outfits voor hem en haar

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De zon laat zich eindelijk weer zien! Na die lange, grijze wintermaanden is het heerlijk om de dikke jassen en donkere kleuren weer in de kast te leggen.
Lees verder →
Hack-pixabay

Bijeenkomst 12 maart over cybersecurity: Hoe digitaal fit is jouw onderneming?

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Oplichting via telefoon, e-mail en WhatsApp is de afgelopen jaren verdubbeld. Toch staat digitale veiligheid bij 7 op de 10 ondernemers onderaan de prioriteitenlijst. Herkenbaar?
Lees verder →