Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier reikt prijs uit tijdens Koplopersymposium duurzaam ondernemen

20 maart 2018    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Naast de prijsuitreiking is er een programma opgezet met trendwatcher Adjiedj Bakkas.
Koploper

Donderdagmiddag 22 maart reikt wethouder Karin Dekker namens de vier Westerkwartier gemeenten een prijs uit aan de beste en meest originele inzending van de Koploperprijsvraag. Zij doet dit tijdens het Koplopersymposium Westerkwartier in het Nationaal Rijtuigmuseum Nienoord op landgoed Nienoord.

Koploperproject
Het doel van het Koploperproject is om aan de hand van concrete voorbeelden te laten zien dat duurzaam ondernemen werkt. Het Koploperproject wordt georganiseerd door Koploperproject Groningen, Gebiedscoöperatie Westerkwartier en gemeente Grootegast, gemeente Leek, gemeente Marum en gemeente Zuidhorn.

De volgende tien organisaties zijn een jaar lang bezig geweest om nóg duurzamer te werken:
- Hotel Restaurant Aduard in Aduard
- Buss Ontwerp & Inrichting in Aduard
- Vredewold Wonen & Zorg in Leek,
- Loonbedrijf Stuut in Leek,
- Woningcorperatie Wold & Waard in Leek,
- Kindcentrum De Jonge Wereld in Leek,
- Clondalkin Flexibele Verpakkingen in Grootegast,
- Wiebe Oldenburger Autoschade in Nuis,
- Gebiedscooperatie Westerkwartier in Noordhorn
- De gemeente Westerkwartier.

Deze deelnemers wisselden het afgelopen jaar ervaringen uit. De resultaten worden getoond op het Koplopersymposium donderdag 22 maart van 13.00 tot 17.00 uur op landgoed Nienoord.

Prijs
Alle deelnemende bedrijven aan het Koploperproject hebben een opdracht meegekregen van een fictieve opdrachtgever. Inzendingen van de deelnemende bedrijven en organisaties zijn beoordeeld door een vakjury. De beste en meest originele inzending ontvangt de Koploperprijs.

Innovatieplein
Naast de prijsuitreiking is er een programma opgezet met trendwatcher Adjiedj Bakkas. Bezoekers kunnen rondlopen op het innovatieplein met allerlei duurzame innovaties (o.a. aardwarmtekorven, piëzo-energie, toepassingen van blockchain, speciale e-bikes). “We hopen met dit symposium zoveel mogelijk andere organisaties in het Westerkwartier te inspireren om ook te investeren in duurzame maatregelen,” aldus Karin Dekker.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Theatergroep fier

Nogmaals FIERRR op Niehove….

29 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
twee extra voorstellingen in september
Lees verder →
Eisseshof

Filmhuis Niehove start zesde seizoen

29 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
In het winterseizoen (van oktober tot en met april) met tussenpozen van 3 weken filmvoorstellingen
Lees verder →
Zaklamp stroomstoring

Ben jij voorbereid op 72 uur zonder stroom of water?

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bijna de helft van de Nederlanders heeft een noodvoorraad aangelegd.
Lees verder →
Joris-bot

Ontsnapte hond zet buurt op stelten

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Kat in de gordijnen en kat in de boom
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over openingstijden gemeentehuis, scootmobieltraining & Ben jij voorbereid?

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 juli
Lees verder →
Trampoline 31-ai-generated-

Zo maak je je tuin klaar voor een trampoline

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor een fijne speelplek in de tuin is wat voorbereiding prettig, want kinderen willen vooral plezier maken zonder gedoe
Lees verder →