Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier reikt prijs uit tijdens Koplopersymposium duurzaam ondernemen

20 maart 2018    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Naast de prijsuitreiking is er een programma opgezet met trendwatcher Adjiedj Bakkas.
Koploper

Donderdagmiddag 22 maart reikt wethouder Karin Dekker namens de vier Westerkwartier gemeenten een prijs uit aan de beste en meest originele inzending van de Koploperprijsvraag. Zij doet dit tijdens het Koplopersymposium Westerkwartier in het Nationaal Rijtuigmuseum Nienoord op landgoed Nienoord.

Koploperproject
Het doel van het Koploperproject is om aan de hand van concrete voorbeelden te laten zien dat duurzaam ondernemen werkt. Het Koploperproject wordt georganiseerd door Koploperproject Groningen, Gebiedscoöperatie Westerkwartier en gemeente Grootegast, gemeente Leek, gemeente Marum en gemeente Zuidhorn.

De volgende tien organisaties zijn een jaar lang bezig geweest om nóg duurzamer te werken:
- Hotel Restaurant Aduard in Aduard
- Buss Ontwerp & Inrichting in Aduard
- Vredewold Wonen & Zorg in Leek,
- Loonbedrijf Stuut in Leek,
- Woningcorperatie Wold & Waard in Leek,
- Kindcentrum De Jonge Wereld in Leek,
- Clondalkin Flexibele Verpakkingen in Grootegast,
- Wiebe Oldenburger Autoschade in Nuis,
- Gebiedscooperatie Westerkwartier in Noordhorn
- De gemeente Westerkwartier.

Deze deelnemers wisselden het afgelopen jaar ervaringen uit. De resultaten worden getoond op het Koplopersymposium donderdag 22 maart van 13.00 tot 17.00 uur op landgoed Nienoord.

Prijs
Alle deelnemende bedrijven aan het Koploperproject hebben een opdracht meegekregen van een fictieve opdrachtgever. Inzendingen van de deelnemende bedrijven en organisaties zijn beoordeeld door een vakjury. De beste en meest originele inzending ontvangt de Koploperprijs.

Innovatieplein
Naast de prijsuitreiking is er een programma opgezet met trendwatcher Adjiedj Bakkas. Bezoekers kunnen rondlopen op het innovatieplein met allerlei duurzame innovaties (o.a. aardwarmtekorven, piëzo-energie, toepassingen van blockchain, speciale e-bikes). “We hopen met dit symposium zoveel mogelijk andere organisaties in het Westerkwartier te inspireren om ook te investeren in duurzame maatregelen,” aldus Karin Dekker.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hoekstrapand  mokkenburg

Subsidie voor groene, toekomstbestendige bedrijventerreinen

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 1 september 2026 kunnen ondernemers, ondernemersverenigingen en gemeenten subsidie aanvragen voor het klimaatbestendiger maken en vergroenen van bestaande bedrijventerreinen in de provincie Groningen.
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke vertrekt naar Canada

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Toch nog een WK Wielrennen, in Montréal
Lees verder →
Jenze kingma

Nieuwe generatie aan het roer bij Hotel Restaurant Aduard

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
100 jaar ondernemerschap in Aduard
Lees verder →
Music for2

Benefietconcert in Grijpskerk brengt muziek, verbinding en hulp voor Oekraïne samen

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september in de NGK in Grijpskerk
Lees verder →
Kruidenrijk grasland steenbergen

Opnieuw ondersteuning agrariërs bij verduurzaming

02 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente Westerkwartier blijft agrariërs ondersteunen bij het verduurzamen van hun bedrijf.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, regentonsubsidie & inspreken raadsoverleg

01 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 september
Lees verder →