Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier ook deel van 190 miljoen van Verbur

27 april 2009    Zuidhorn-nieuws
Minister Gerda Verburg wil de periode tot 2013 gebruiken om ervaring op te doen met het belonen van boeren voor landschaps- en waterbeheer (groene en blauwe diensten). Boeren moeten hiervoor een hectarevergoeding

Minister Gerda Verburg wil de periode tot 2013 gebruiken om ervaring op te doen met het belonen van boeren voor landschaps- en waterbeheer (groene en blauwe diensten). Boeren moeten hiervoor een hectarevergoeding krijgen, vindt Verburg.

De minister heeft voorlopig twee gebieden aangewezen om te experimenteren met een dergelijke vorm van beloning, de Friese Wouden en het Westerkwartier (West-Groningen). Eventueel worden voor 2013 nog meer gebieden aangewezen, aldus Verburg vanochtend in een toelichting op haar plannen.

Momenteel krijgen Nederlandse boeren nog EU-inkomenssteun op basis van in het verleden genoten steun. Op den duur moeten ze alleen nog steun krijgen voor maatschappelijk gewaardeerde taken, zoals het instandhouden van het typische Nederlandse boerenlandschap. Boeren die 'enkel' produceren voor de markt krijgen dan geen steun meer.

De proefgebieden vormen een eerste stap in die richting. Verburg stelt hiervoor circa 10 miljoen euro voor beschikbaar. Hoe dat geld bij boeren in dat gebied terecht komt, moet nog worden uitgewerkt, in overleg met de provincies.

Het geld kan worden ingezet om boeren bij Natura 2000-gebieden te steunen. Als zij de ammoniakneerslag op zo'n gebied verminderen, dan leveren ze daarmee een bijdrage aan het behoud van soorten. Dat is een beloning waard, vindt de minister.

De ervaring in de 'proefgebieden' wordt ook gebruikt om ervoor te zorgen dat de overgang na 2013 niet al te drastisch verloopt, zegt Verburg. “Als je ziet hoe belangrijk de toeslagen nu zijn voor de boeren, dan is de overheid eraan gehouden dat dit niet van de ene op de andere dag zomaar verdwijnt.”

27-04-2009 AGD

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lex van wijngaarden

Eerste Westerkwartje voor Lex van Wijngaarden

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Speciale onderscheiding voor inwoners die zich structureel op een bescheiden maar betekenisvolle manier inzetten
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Trap Aan! zorgt voor een muzikaal tintje tijdens Brandstof

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste bijeenkomst van Gronings Vuur Westerkwartier
Lees verder →
Christel elshout pluim jan26

Christel Elshout organiseerde 30 jaar Leekster Gedichtendag: Pluim van PvdA

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
"volgende keer zit ik als publiek in de zaal.”
Lees verder →
Startsein spoor  leek centraal 2

Onderzoek verlenging spoor Nienoord naar centrum Leek

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de totaalvisie van Nienoord en sluit aan bij het Masterplan Leek-Tolbert
Lees verder →
Aftrap-isolatietondersteuning-nijbegun

Aa en Hunze, Noordenveld, Tynaarlo en Westerkwartier helpen inwoners met gezamenlijke isolatieaanpak

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
In september al start in Westerkwartier
Lees verder →
Klaverjassen kaarten

Klaverjastoernooi vrienden van Beatrixoord

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Toneeluitvoering Vrienden van Beatrixoord gaat niet door
Lees verder →