Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier Marathon wordt Westerkwartier Food Run!

11 oktober 2019    Zuidhorn-nieuws - Sport
Op zaterdag 3 oktober 2020
Wk marathon

Op 6 oktober 2018 was er de meer dan geslaagde Westerkwartier met 800 deelnemers op de verschillende onderdelen. De vraag of er nog een vervolg aan gegeven zou worden is nu beantwoord! De Westerkwartier Marathon krijgt een ander, eigentijds vervolg. Wij willen alle burgers van het Westerkwartier eens in de 2 jaar in beweging blijven houden, kennis laten maken met onze mooie gebouwen én de mogelijkheden van gezonde voeding! Op zaterdag 3 oktober 2020 is het dan zo ver en vindt de Westerkwartier Food Run plaats!

Stichting 40 Mijl
Voor de organisatie moesten we op zoek naar een nieuwe rechtspersoon. Deze werd gevonden bij de Stichting 40 Mijl! De in Den Ham (Westerkwartier) gevestigde stichting organiseert bijzondere wandel- en sportevenementen in het mooiste gebied van Nederland: het Westerkwartier en het Lauwersmeergebied. Een magnifieke midzomernacht wandeltocht door het Dark Sky Park Lauwersmeer, routes in en om het Lauwersmeer en een Kennedymars bieden een echte beleving voor de wandelaar en zwemmer! Nu komt er dus de Westerkwartier Food Run op zaterdag 3 oktober 2020 bij!

Plastic Soup Foundation
Een groot deel van de wereldbevolking is afhankelijk van voedsel uit zee. De plastic verontreiniging van het water kan onze gezondheid ernstig schaden. De Plastic Soup Foundation zet zich in voor projecten, die de oceanen en zeeën probeert schoner te maken. Stichting 40 Mijl ondersteunt dit initiatief en maakt het mogelijk om een donatie te doen voor de Plastic Soup Foundation!

Westerkwartier Food Run
Op zaterdag 3 oktober 2020 kunt u ’s middags in en rond Leek hardlopen of wandelen over een parkoers van ongeveer 10 kilometer met daarin ca. 5 stops. Tijdens deze stops wordt u verrast met heerlijke drankjes en gerechtjes. Wij verklappen voorlopig nog niet welke gerechtjes en welke gebouwen in de route opgenomen zijn, maar neemt u van ons aan: het wordt een enorm festijn met start en finish bij de Rodenburghal te Leek. We proberen lokale streekproducten op te nemen in het assortiment. Kosten zijn 19 euro per persoon, exclusief een bijdrage voor de Plastic Soup Foundation. U kunt zich binnenkort aanmelden via de website http://www.wk-foodrun.nl. Wees er snel bij, er worden slechts 800 deelnemers toegelaten!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →
Leon, liesbeth en esther

Herdenking einde WOII in Nederlands-Indië 15 augustus te Marum

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
drie sprekers staan stil bij hun Indische afkomst
Lees verder →
Opening zichtlijn 2025

Druk bezochte opening expositie “Beelden van binnen naar buiten”

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De bezoekers waren onder de indruk van de kwaliteit van het werk van alle drie de kunstenaars
Lees verder →