Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier informeert naar gevolgen klimaatveranderingen voor inwoners en bedrijven

14 juni 2021    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Samen weten we meer
Klimaat verandering

De gemeente Westerkwartier onderzoekt wat de klimaatverandering voor het welzijn van inwoners en bedrijven betekent. De ervaringen van inwoners en bedrijven en de nodige onderzoeken vormen de basis voor een plan voor de toekomst. Daarom vraagt de gemeente inwoners en bedrijven een enquête in te vullen met vragen over hun ervaringen met de gevolgen van de klimaatverandering.

Gevolgen klimaatveranderingen
De gevolgen van klimaatveranderingen worden steeds beter merkbaar. Zo hebben we langere periodes van hitte en droogte en stevige hoosbuien. Steeds vaker ondervinden we hiervan hinder, overlast en schade. We kunnen onze leefomgeving zo inrichten dat hinder en schade zoveel mogelijk wordt voorkomen. Meer ruimte voor water, groen en schaduwrijke plekken kan een deel van de problemen voorkomen. Aanpassen aan de klimaatverandering noemen we klimaatadaptatie. De gemeente stelt daarvoor een plan op.

Wethouder Westra: “We hebben al verschillende onderzoeken uitgevoerd en willen nu graag van onze inwoners en bedrijven horen waar zij problemen ervaren, zodat wij een goed plan voor de toekomst kunnen maken. Samen weten we meer”. De gemeente wil dit plan eind dit jaar door de Raad laten vaststellen.”

Informatie van inwoners en bedrijven
Om deze informatie te verzamelen is een enquête gemaakt. Laat u de gemeente weten in welke mate u de effecten van klimaatverandering nu al merkt? Vult u de enquête in? Dit kost u slecht 10 minuten en levert ons een schat aan informatie op. Met uw antwoorden en de uitkomsten van onze onderzoeken kan de gemeente een goed plan maken voor de toekomst.

De enquête voor inwoners vindt u op de http://www.westerkwartier.nl/klimaatvlinwoners
De enquête voor bedrijven vindt u op http://www.westerkwartier.nl/klimaatvlbedrijven

Daarnaast kunt u via de diverse social media kanalen van de gemeente de enquête ook vinden. U heeft tot 28 juni de tijd om de enquête in te vullen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lego

Dubbel jubileum voor LEGO beurs in het LEGiO-museum

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
10-jarig jubileum én vijfde editie bouwsteenbeurs
Lees verder →
Zunobri 2026

Moeizame maar terechte overwinning Zunobri 1

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
5-12 overwinning op Sparta 5
Lees verder →
Politieauto

Persoon valt in Van Starkenborghkanaal tussen Dorkwerd en Aduard

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zondagochtend rond 06.00 uur
Lees verder →
Startersdag

Startersdag voor beginnende ondernemers

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
inspirerende avond vol praktische kennis, ondernemersverhalen en waardevolle ontmoetingen
Lees verder →
Fietspadplus mollema

Doe mee aan fietsactie voor korte ritten

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor het eerst doen alle tien Groninger gemeenten mee aan de campagne ‘Kort ritje? Da’s zo gefietst!’.
Lees verder →
Meezingcafe data 26-27

Meezing café Grijpskerk van start

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Genieten van het samen zingen, ook al zing je niet perfect.
Lees verder →