Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier informeert naar gevolgen klimaatveranderingen voor inwoners en bedrijven

14 juni 2021    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Samen weten we meer
Klimaat verandering

De gemeente Westerkwartier onderzoekt wat de klimaatverandering voor het welzijn van inwoners en bedrijven betekent. De ervaringen van inwoners en bedrijven en de nodige onderzoeken vormen de basis voor een plan voor de toekomst. Daarom vraagt de gemeente inwoners en bedrijven een enquête in te vullen met vragen over hun ervaringen met de gevolgen van de klimaatverandering.

Gevolgen klimaatveranderingen
De gevolgen van klimaatveranderingen worden steeds beter merkbaar. Zo hebben we langere periodes van hitte en droogte en stevige hoosbuien. Steeds vaker ondervinden we hiervan hinder, overlast en schade. We kunnen onze leefomgeving zo inrichten dat hinder en schade zoveel mogelijk wordt voorkomen. Meer ruimte voor water, groen en schaduwrijke plekken kan een deel van de problemen voorkomen. Aanpassen aan de klimaatverandering noemen we klimaatadaptatie. De gemeente stelt daarvoor een plan op.

Wethouder Westra: “We hebben al verschillende onderzoeken uitgevoerd en willen nu graag van onze inwoners en bedrijven horen waar zij problemen ervaren, zodat wij een goed plan voor de toekomst kunnen maken. Samen weten we meer”. De gemeente wil dit plan eind dit jaar door de Raad laten vaststellen.”

Informatie van inwoners en bedrijven
Om deze informatie te verzamelen is een enquête gemaakt. Laat u de gemeente weten in welke mate u de effecten van klimaatverandering nu al merkt? Vult u de enquête in? Dit kost u slecht 10 minuten en levert ons een schat aan informatie op. Met uw antwoorden en de uitkomsten van onze onderzoeken kan de gemeente een goed plan maken voor de toekomst.

De enquête voor inwoners vindt u op de http://www.westerkwartier.nl/klimaatvlinwoners
De enquête voor bedrijven vindt u op http://www.westerkwartier.nl/klimaatvlbedrijven

Daarnaast kunt u via de diverse social media kanalen van de gemeente de enquête ook vinden. U heeft tot 28 juni de tijd om de enquête in te vullen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →