Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier aan de slag met herstelplan voor na corona

20 april 2021    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester van der Tuuk;"Als gemeente Westerkwartier hebben we onze handen vol aan de crisis, maar we willen ook nu alvast kijken welke kansen er liggen na de coronaperiode"
Burgemeester ard van der tuuk

De maatschappelijke impact van corona is groot. Ook als de maatregelen straks versoepelen en iedereen is gevaccineerd, blijven de gevolgen merkbaar. Daarom gaat de gemeente Westerkwartier werken aan een breed herstelplan voor de periode na corona. Burgemeester Ard van der Tuuk: “We zitten nog midden in de coronacrisis, die onze samenleving in alle onderdelen raakt. Als gemeente Westerkwartier hebben we onze handen vol aan de crisis, maar we willen ook nu alvast kijken welke kansen er liggen na de coronaperiode. Dit gaan we samen doen met onze inwoners, ondernemers en maatschappelijke instellingen.”

Herstelplan op basis van drie sporen
Het herstelplan is een plan voor en door het Westerkwartier. De aanpak vindt plaats op basis van drie sporen. In het eerste spoor brengt de gemeente de maatschappelijke impact van het coronavirus in het Westerkwartier in kaart. Dit gebeurt onder meer via enquêtes, de inzet van het WesterkwartierPanel en gesprekken met inwoners. In het tweede spoor gaat het college in gesprek over de coronacrisis en de e­ffecten daarvan. Dit gebeurt in de vorm van rondetafelgesprekken waarin vertegenwoordigers van instellingen, verenigingen en bedrijven bespreken op welke manier geanticipeerd kan worden op de periode na corona. Deze gesprekken staan in het teken van verbinden en elkaar inspireren. In het derde spoor staan de gevolgen van de coronacrisis en de aanpak daarvan voor het beleid en de financiën centraal.

Rondetafelgesprekken van start
Tijdens de (digitale) rondetafelgesprekken staat steeds een ander thema centraal en is een van de wethouders gastheer of gastvrouw. De aftrap vindt plaats op dinsdag 20 april met een rondetafelgesprek over de gevolgen van de coronacrisis voor kunst & cultuur in onze gemeente, met wethouder Hielke Westra als gastheer. Hierbij zitten vertegenwoordigers aan tafel uit de kunst- en cultuursector binnen het Westerkwartier. In mei volgen de andere rondetafelgesprekken over de thema’s gezondheid & sport, ondernemen/werk/inkomen & onderwijs en ruimtelijke ordening.

Herstelplan in de zomer gereed
De uitkomsten en opbrengsten van de drie sporen verwerkt de gemeente in het herstelplan, waarbij de relatie wordt gelegd met de begroting 2022 en volgende jaren.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Wijn

Zo organiseer je thuis een Franse wijnproeverij met Bourgogne wijn en Bordeaux wijn

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Met een goede voorbereiding, passende hapjes en een logische proefvolgorde verandert een gewone avond al snel in een bijzondere culinaire ervaring.
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →