Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Werkgroep Wenakker in gesprek met het college van B&W.

22 juni 2024    Zuidhorn-nieuws
De werkgroep Wenakker houdt zich bezig met de landbouw in Westerkwartier.
Wenakker

 Ze bestaat uit raadsleden, agrariërs en fractieassistenten van de gemeente Westerkwartier. Het doel is het goede gesprek tussen agrariërs en de raad te voeren. De werkgroep richt zich op de invloed van de gemeente op de landbouw en omgekeerd. Naast de  vergaderingen legt de werkgroep Wenakker ook regelmatig werkbezoeken af aan agrarische bedrijven.

Wenakker heeft een landbouwagenda en aandachtspunten in de vorm van een zogenaamde mindmap opgesteld. Afgelopen najaar heeft veehouder Thijs Neutel deze namens Wenakker tijdens een raadsvergadering overhandigd aan wethouder Nederveen.
Die landbouwagenda en mindmap zijn door de gemeenteraad aangenomen. Ze zijn nu dus officieel beleid. Ook is besloten dat Wenakker eens per jaar met het college van B&W spreekt over de voortgang van het beleid en actuele ontwikkelingen. Het eerste overleg heeft inmiddels plaatsgevonden. Er is een goed gesprek gevoerd met
wethouders Bert Nederveen en Hans Haze. Onder meer werd het belang benadrukt van snellere en effectievere procedures voor vergunningverlening. Er werd gepleit voor  een landbouwloket om agrariërs beter te ondersteunen naast verbetering van de samenwerking met de Omgevingsdienst Groningen (ODG) en de provincie. Verder werden door de verschillende werkgroepsleden ook nog vele andere actuele onderwerpen aan de orde gesteld: de mestproblematiek, de zogenaamde PAS-melders, de bereikbaarheid van agrarische bedrijven, de gevolgen van de klimaatverandering, de samenwerking met kennisinstellingen, het Nationaal Programma Landelijk Gebied (NPLG).

Het college van B&W gaf aan doordrongen te zijn van het belang van de landbouw voor Westerkwartier. De wethouders nemen de knelpunten serieus. Zij gaan graag samen met Wenakker en agrariërs op zoek naar oplossingen.
De voorzitter van de werkgroep Klaas-Wybo van der Hoek: “Zo is Wenakker het Westerkwartierder model op zijn best: het goede gesprek met de goede woorden en
vervolgens de goede daden. En ja, het is best ingewikkeld om met alles en iedereen rekening te houden. En ja, de uitvoering is niet gemakkelijk en kost tijd en geduld. Maar door in verbinding met elkaar te blijven in Wenakker geven we de landbouw in Westerkwartier en alles wat daarmee samenhangt een goede toekomst.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
31 augustus in De Dorpsstee, Noordhorn
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →
Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →
Parkinson

Parkinson? Je staat er niet alleen voor!

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Samen met de Parkinson Vereniging en Oosterlengte organiseert het Zonnehuis informatieve bijeenkomsten.
Lees verder →