Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Wereldtop naar Zuidhorn tijdens Energiewacht Tour

11 maart 2016    Zuidhorn-nieuws - Sport
op zaterdag 9 april tijdens de Omloop door Middag Humsterland met start en finish in Zuidhorn
Energie wacht zuidhorn

- De zesde editie van de Energiewacht Tour voor vrouwen heeft op zaterdag 9 april tijdens de Omloop door Middag Humsterland met start en finish in Zuidhorn en de individuele tijdrit in Leek elf internationale merkenteams, zes nationale ploegen en zeven clubteams aan het vertrek. Met de komst van de vijf hoogst geplaatste teams van de ranglijst van de internationale wielerbond UCI weet koerdirecteur Danielle Lissenberg-Bekkering zich weer verzekerd van een topdeelnemersveld van 6 tot en met 10 april. De Nederlandse ploegen Rabo-Liv (de formatie van tweevoudig ritwinnares van 2015 Anna van der Breggen) en Boels-Dolmans zijn present, net als het Britse Wiggle-High 5, het Duitse Canyon-Sram en het Australische Orica-AIS.

Verder zijn de UCI-teams Hitec Products, Liv-Plantur, United Healthcare, Parkhotel Valkenburg, Lensworld-Zannata en Lares-Waowdeals aanwezig, net als de de nationale ploegen van de Verenigde Staten, Denemarken, Groot-Brittannie, Belgie, Duitsland en Zwitserland. Het startveld wordt compleet gemaakt met de aanwezigheid van de clubteams van NWV Groningen, Jan van Arckel, Swabo, De Kannibaal, Assen-Roden-Meteoor, Team WNT en Girlsteam Sachsen.

Ook in de editie voor junior-vrouwen, die van 6 tot en met 9 april in actie komen, staat een internationaal deelnemersveld aan het vertrek. Met maar liefst 11 nationale selecties is de Energiewacht Tour voor junior vrouwen uniek en toonaangevend in de wereld. Zo zijn de Belgische, Duitse, Noorse, Luxemburgse, Zwitserse, Amerikaanse, Tsjechische en Sloveense nationale selectie van de partij, net als twee Turkse en Britse nationale teams en een ploeg uit Wales. Nederlandse en buitenlandse clubteams maken het veld compleet. Het gaat om de ploegen van NWV Groningen, Zuid-Oost-Nederland, Regioteam Zuid-Holland, Jan van Arckel, Restore, Kuota Go, HRTC Hoorn, WCL Bergklimmers, WRV De Peddelaars, Assen-Roden-Meteoor, Ahoy-Westland Wil VOoruit, Balen BC, Girlsteam Sachsen, ARTV De Adelaar en Rudyco-Janatrans.

Koersdirecteur Lissenberg-Bekkering is blij met de komst van genoemde ploegen naar de etappekoers die zowel het vrouwenwielrennen als de provincie Groningen positief voor het voetlicht wil brengen. "De enorme belangstelling van de toppers uit het vrouwenpeloton maar ook van de nationale en internationale talenten laat zien dat deze ronde in een enorme behoefte voorziet. We mogen weer een wedstrijd verwachten waarin we klinkende namen op de erelijst zullen krijgen." De editie van 2015 werd gewonnen door de toenmalige wereldkampioene tijdrijden Lisa Brennauer uit Duitsland.

  • Agenda energiewacht
  • Agenda energiewacht1
  • Energiewacht zuidhornwinnaars 2015
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →