Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Wens winkeliers Zuidhorn om extra parkeerplekken centrum vervuld

12 november 2020    Zuidhorn-nieuws
Start deze maand aanleg van zes parkeervakken kort parkeren
Zuidhorn-2019 overtuinen

Het centrum van Zuidhorn krijgt er zes halfuur-parkeervakken bij binnen de blauwe zone. Met de uitbreiding van dit aantal halfuur-parkeervakken wil de gemeente het centrum van Zuidhorn nog aantrekkelijker maken voor het winkelende publiek en de bezoekers van de diverse horeca.

Uitbreiding
In de praktijk komt het veel voor dat bezoekers van het centrum voor een korte boodschap hun auto buiten de bestaande parkeervakken parkeren op de Burg. Kruisingalaan en de Overtuinen. Dit is in strijd met het parkeerverbod. Om dit beter te reguleren, breidt de gemeente het aantal plaatsen voor kort parkeren uit. Deze zes parkeervakken komen op: de Overtuinen grenzend aan de Burg. Kruisingalaan (3 parkeervakken), aansluitend bij de bestaande parkeervakken aan de Burg. Kruisingalaan naast de Groene Kever (1 parkeervak) en aan de Hoofdstraat voor Schoenmode Land (2 parkeervakken). De voorgestelde uitbreiding van de halfuur-parkeervakken is in nauw overleg met de Zakenkring Zuidhorn tot stand gekomen.

Start aanleg
Naar verwachting start nog deze maand de aanleg van de zes parkeervakken. De werkzaamheden nemen drie tot vier dagen in beslag.

Markt
Op vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur zijn de drie (nog te realiseren) halfuur-parkeervakken op de Overtuinen niet beschikbaar in verband met de markt op dit plein. Deze drie parkeervakken zijn voor deze tijdsperiode dan afgezet.

Wethouder Geertje Dijkstra-Jacobi: “Samen met de Zakenkring Zuidhorn verwachten we met het bieden van deze extra halfuur-parkeervakken de bezoekers en ondernemers van het centrum tegemoet te komen. We willen hiermee een bijdrage leveren aan een goed ondernemersklimaat in het centrum van Zuidhorn.” 

  • Overtuinen parkeren (2)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →
Marrit westerhuis

Verrassende expositie in Zuidhorn met still shots en storyboards

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
viltwerken, still shots en storyboards van haar animaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Heb een mooie zomer!, Doe mee met de KCA route & Voetjes-actie

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 juli
Lees verder →
Airco

Koel blijven in de keuken: het belang van een goede airco

07 juli 2026    Regio-nieuws
Een drukke keuken vraagt om tempo, concentratie en constante kwaliteit, ook wanneer ovens, fornuizen en vaatwassers de ruimte snel opwarmen.
Lees verder →