Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Weinig animo onder winkeliers Zuidhorn om Zondag open te zijn

3 april 2015    Zuidhorn-nieuws
Drie van de vier supers in gemeente willen wel graag open
Hoofdstraat

Een aanvraag van Albert Heijn Zuidhorn om 12 zondagen per jaar open te zijn is afgewezen door de gemeente. Als reden wordt aangevoerd dat in het bestuursakkoord is vastgelegd dat in de gemeente de Zondagsrust wordt gerespecteerd. Openstelling wordt wel toegestaan op Tweede Paasdag, Hemelvaart, tweede Pinksterdag en tweede kerstdag ( mits niet op zondag ) .

Navraag leert dat winkeliers in Zuidhorn niet warm lopen voor openstelling op Zondag. Ook als er bijvoorbeeld een speciale Koopzondag zou worden georganiseerd blijft een aantal dicht. Ze vinden overigens wel dat ze keus zouden moeten hebben. Het feit dat de gemeente sluiting oplegt steekt.

Supers
De heer De Groot van Spar Aduard heeft zich voor de verkiezingen al sterk gemaakt voor openstelling op zondag. “Voor mij persoonlijk hoeft het niet maar zakelijk is het nodig” stelt hij. Sinds de opening van de Jumbo aan het Reitdiep is zijn omzet op zaterdag met maar liefst 25% gedaald. In zijn gesprekken met de gemeente gaf hij destijds aan dat een supermarkt ook voor de leefbaarheid van het dorp erg belangrijk is. Zijn argumenten vonden geen gehoor. Hemelvaartsdag is hij overigens geopend.

Voor Johan Arkema van Jumbo Grijpskerk hoeft een zondags openstelling niet. Niet meer van deze tijd zo zegt hij maar zo behoud je wel het dorpse karakter. Als andere Supers wel open gaan volgt hij wel.

Poiesz is helder: als je open mag dan ben je open dus ook op zondag. Aldi is niet meegenomen in deze enquête maar kent wel filialen die zondag geopend zijn.

De gemeente wil wel graag weten hoe de middenstand denkt en vraagt om een voorstel/inventarisatie van de verschillende ondernemersverenigingen om bij de vaststelling van de winkeltijden verordening te betrekken. Dit zal overigens niet voor de verkiezingen zijn in 2018.

Albert Heijn Zuidhorn stelt naar aanleiding van de afwijzing via Facebook de ( nogal onduidelijke red. ) vraag aan hun klanten: Wilt u de mogelijkheid hebben om zelf te bepalen wanneer u uw boodschappen doet, dus ook op zondag?
Iedereen wil natuurlijk zelf bepalen wanneer hij/zij boodschappen wil doen.

Je zou ook kunnen vragen:
Wilt u dat de winkels in Zuidhorn op Zondag geopend zijn.

Als daar overwegend positief op wordt geantwoord is het de wens van de inwoners en zullen winkeliers zeker hun deuren openen. De klant is tenslotte altijd koning! ( Ook op het stembureau )

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Route lopen

Kunst-ommetje Zuidhorn doet mee aan verkiezing van het Mooiste Ommetje van Groningen!

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dingt mee naar de hoofdprijs!
Lees verder →
Groente fruit

Subsidie voor vernieuwende ideeën om voedsel lokaal en duurzaam te produceren

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groninger voedselketen kunnen de komende drie jaar subsidie krijgen om nieuwe lokale voedselprojecten te starte
Lees verder →
Dominee poot eigen foto

Studieavond met ds. Henk Poot in Zuidhorn

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
‘Is Israël nog steeds Gods volk?’
Lees verder →
Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →