Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Weer podium voor kunstenaars in Westerkwartier!

16 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
Kunst etalageroute in Zuidhorn en expo met Corona, Haiku, Westerkwartier kunst
Etalageroute-2018 (21)

Kunstenaars kunnen dit najaar niet alleen terecht met hun werk bij de etalageroute in Zuidhorn maar ook bij een nieuw project  "Westerkwartier In het Oog van de Storm".

De etalage route wordt van 19 september tot en met 17 oktober gehouden » Lees daarover met op 19 september de officiele opening.

Trija Fleer-Niks en Myra Eeken-Hermans organiseren dit najaar ook een expositie met werk van kunstenaars uit het Westerkwartier,  geïnspireerd door corona, een haiku en het gebied Westerkwartier.

Elke deelnemende kunstenaar ontvangt twee speciaal voor de gelegenheid door BrugVrouw geschreven haiku’s (Japans gedicht bestaande uit 17 lettergrepen) die losjes geïnspireerd zijn op de stilte als gevolg van corona. Op hun beurt kunnen de kunstenaars de haiku’s als inspiratie gebruiken voor twee kunstwerken, die in oktober tijdens een expositie in één van de musea of andere bijzondere locaties (daarover wordt nog overlegd) aan het grote publiek getoond worden.

Doel
Het doel van dit initiatief is verbinding creëren tussen kunst, cultuur en musea in het Westerkwartier in een tijd dat het lastig is voor kunstenaars om zichtbaar te zijn. “In de nieuwe gemeente kent nog niet iedereen elkaar. En wij willen kunstenaars in het Westerkwartier een podium geven waarop ze met hun werk zichtbaar kunnen zijn,” vertellen Trija en Myra, “het Westerkwartier bevindt zich met corona in het oog van de storm, waar uiterste stilte heerst. Om deze stilte zichtbaar te maken en te verwerken, organiseren wij dit podium”.

Kunstenaars (bewezen amateurs en professionals) die belangstelling hebben om deel te nemen, kunnen via e-mail contact opnemen met Trija Fleer-Niks (tfleerniks@gmail.com).

  • Oogvandestorm
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sneeuwpoppen

Sneeuw, Gladheid en strooien in onze gemeente

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook te glad voor Milieuboer, volgende week weer
Lees verder →
Hoogspanningslijn mast

Inloopbijeenkomst Ondergrondse hoogspanningslijn tussen Vierverlaten en Brillerij

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Belangrijk voor het stroomnet in de regio Winsum en Grijpskerk
Lees verder →
Dorpshuis Yt humsterland

Verduurzaming van maatschappelijk vastgoed in Groningen aantrekkelijker

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dorpshuis ’t Humsterland uit Oldehove verduurzaamt met rentekorting
Lees verder →
Janneke holwarda - stella dekker fotografie aangepast

De Peter, Pieternel en Meindert show met Janneke Holwarda

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 23 januari november presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 20e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg herontwikkeling camping Briltil, Kerstbomen inleveren en isolatieaanpak!

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 6 januari
Lees verder →
Afscheidsfeestje van ark (8)

Afscheidsfeestje juwelier Zuidhorn goed bezocht

05 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Van Ark sluit na 30 jaar de deuren
Lees verder →