Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Week van de smaak bij Bistro oude raadhuis

27 september 2010    Zuidhorn-nieuws
Lekkerste week van het jaar

Dé ontdekkingstocht naar pure producten en culinaire authenticiteit
Van 19 t/m 26 september was de vierde editie van de Week van de Smaak. Het thema is dit jaar ‘smaakfruit’, met speciale aandacht voor het onmisbare werk van bijen en imkers voor de fruitteelt. In 2010 wordt dit evenement voor de derde keer in de provincie Groningen georganiseerd.

Overal in de provincie werden acties en activiteiten georganiseerd. De hoofdingrediënten van deze week zijn: Ambachtelijk, Streek- en Seizoensgebonden, Natuurzuiver, Diervriendelijk en (aantoonbaar duurzame) Herkomst. De Week van de Smaak wil zoveel mogelijk mensen laten genieten van eerlijke producten en pure smaken. Via smaakbeleving draagt het evenement bij aan bewustwording over streek- en seizoensproducten en biologische voeding.
 

Bistro het oude raadhuis was één van de deelnemende bedrijven uit het Westerkwartier. Waar zij elke dag al gebruik maken van seizoensproducten, ingrediënten uit hun streek en unieke producten die zij zelf ontwikkelen, wordt in deze week hier extra nadruk opgelegd. Het Westerkwartier is erg rijk aan eigen producten en daarom extra interessant om mee te ‘werken’, vindt chef-kok en eigenaar Aljo Buiter. De Aduarder Abdijham heeft hij zelf ontwikkeld in samenwerking met slagerij Gelsema uit Aduard. De naam wordt ontleend aan het voormalig abdij van Aduard. Zowel tijdens lunch als diner kan er ook geproefd worden van streekbrood, welke de plaatselijke bakker Staghouwer speciaal bakt voor de Bistro, de geitenkaas van de Oude Streek uit Zevenhuizen, Buffelmozzarella van 100% buffelmelk en nog een tal van producten die allemaal zijn ontstaan in het Westerkwartier.


27-09-2010
 
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voorjaarskermis zuidhorn (1)

Voorjaarskermis Zuidhorn; Suikerspinnen en Springen en zwaaien

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Genieten onder een mooi zonnetje
Lees verder →
Auto frans hage

Vrolijke opening expositie ‘Klassiekers in de kunst”

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie bestaat uit prachtige schilderijen van oldtimer auto’s gemaakt door Frans Hage en verrassende, speelse door Dick Koppers geconstrueerde voertuigen, gemaakt van oude naaimachines.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

VZ, Pro, CU en VVD beste basis voor stabiel bestuur komende jaren in Westerkwartier

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk maakt plaats voor VVD Westerkwartier
Lees verder →
Zwaaien infocus

Expositie “Uitzwaaien” van InFocus bij Rudie Wiersma Fotografie

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 11 april 2026 tot en met 5 juni 2025
Lees verder →
Theatervoorstelling over dementie

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast groot succes

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
voorstelling gaf een inkijkje in de belevingswereld van mensen met dementie en laat je dat ook echt voelen
Lees verder →
Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →