Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Walhalla voor Waddenvarkens op Swienehokjelaand in Zuidhorn

8 mei 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
“ Mik de schillen maar over het hek”
Waddenvarkens (10)

De gisteren losgelaten vijf scharrelvarkens van Edwin Spa van Waddenvarkens uit Uithuizermeeden gaan een heerlijke toekomst tegemoet. Onder grote belangstelling werden ze losgelaten op het weiland naast de Brede School wat vroeger Swienehokjelaand werd genoemd.

Hun taak is de komende zomer het nu nog kale weiland flink om te woelen waardoor het geschikt wordt om zogenaamde zaadbommen te planten en te laten ontkiemen. Gevolg is een groot kleurrijk bloemenveld goed voor de bijen en vlinders.

De gemeente faciliteert het initiatief door de grond beschikbaar te stellen, een aantal omwonenden, kinderopvang SKSG en stichting De Zijlen zullen de varkens dagelijks gaan voeren en de zaadbommen planten.

De verwachting is dat er ’s avonds ook buurtbewoners hun groenteafval en schillen brengen en daardoor met elkaar in contact komen.
Edwin Spa van Waddenvarkens; “Alles behalve knoflook, ui en schillen van citrusvruchten mogen ze hebben. Dat lusten ze niet en dan blijft het liggen. De rest kan gewoon over het hek gemikt worden”. Ze worden bijgevoerd met o.a. Bierborstel, een “afvalproduct” van brouwerij Bax. Volgens Edwin kun je dat in het vlees proeven.

Het initiatief voor deze bloemenweide is ontstaan tijdens één van de werksessies voor de nieuwe woonwijk in ontwikkeling: Tussen de Gasten.  Met een groot aantal belanghebbende partijen wordt samen gewerkt aan de gebiedsvisie voor deze innovatieve wijk waarin veel groen, water, duurzaamheid en sociale cohesie moet ontstaan.

Stichting PlukN, één van de deelnemers aan de werksessies, kwam met het idee van de bloemenweide.  Lineke Kremer van Stichting PlukN: “ Met dit project komen onze dromen uit. Alles waar wij voor staan komt hierin samen; Natuur-inclusieve landbouw en een duurzaam voedsellandschap met een breed draagvlak door recreatie en educatie mogelijkheden”.

Over een maand of acht zijn de biggen varkens en worden zij naar de slager gebracht. Ook dat is een aspect van dit project; weten waar je karbonaadje vandaan komt. Tegen die tijd zal er een moment ingepland worden om afscheid te nemen. Ondertussen kunnen de biggen wroeten, woelen en varken zijn.

www.plukn.nl

https://waddenvarkens.nl

www.zuidhorn.nl/tussendegasten

  • Waddenvarkens (1)
  • Waddenvarkens (3)
  • Waddenvarkens (4)
  • Waddenvarkens (5)
  • Waddenvarkens (6)
  • Waddenvarkens (7)
  • Waddenvarkens (8)
  • Waddenvarkens (9)
  • Waddenvarkens (11)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →