Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

VV Aduard 2000 krijgt ook Keurmerk Alcoholbewuste Sportkantine

24 april 2017    Zuidhorn-nieuws
OKVC Oldehove ontving keurmerk afgelopen zaterdag
Vv aduard

Zaterdag 29 april reikt wethouder Bert Nederveen voor de tweede keer het keurmerk Alcoholbewuste Sportkantine uit. Deze keer  aan voetbalvereniging VV Aduard 2000. Het keurmerk betekent dat de club ervoor zorgt, dat de jeugd veilig kan sporten zonder in aanraking te komen met alcohol.

Keurmerk Alcoholbewuste Sportkantine
Om het keurmerk te verdienen, heeft de sportclub actie ondernomen om aan de afspraken met de gemeente te voldoen. Deze afspraken over het alcoholpreventiebeleid zijn samen met de sportclub opgesteld. In het afgelopen halfjaar hebben vrijwilligers van de club een instructie Verantwoord alcoholschenken gevolgd en is een interactieve avond over de werking van alcohol, de Drank- en Horecawet, leeftijdscontrole en het weigeren van schenken georganiseerd. Ook draagt de club het alcoholpreventiebeleid nadrukkelijk uit: frisdrank is aanzienlijk goedkoper dan alcoholhoudende dranken en alcoholreclame langs de sportvelden is verwijderd.

Verantwoordelijk wethouder Bert Nederveen is groot voorstander van de invoering van dit keurmerk: “Prachtig dat ik een week na het eerste keurmerk al het tweede mag uitreiken. Ik ben enthousiast over de manier waarop de sportclubs hieraan meewerken. Met het keurmerk Alcoholbewuste Sportkantine maken we die medewerking ook zichtbaar.”

Zaterdag 22 april heeft wethouder Nederveen het keurmerk uitgereikt aan OKVC Oldehove.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schilder waar je blij van wordt

Marit Boltjes maakt schilderij waar je blij van wordt

11 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Schilderwedstrijd Cultureel Centrum Zuidhorn tijdens opening nieuwe culturele seizoen
Lees verder →
Altaar jozefkerk de gast

Bezoek op Open Monumentendag de Jozefkerk

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De Jozefkerk in Zuidhorn bevat een aantal bijzondere kerkschatten.
Lees verder →
De eendracht - sebaldeburen,  stichting groninger molenpolders

Open MonumentenDag - PoldermolenDag Westerkwartier

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens Open MonumentenDag, op 13 en 14 september, kunt u een leuke fietsroute volgen langs 3 poldermolens in het Westerkwartier.
Lees verder →
Pubertastisch! 2025

Pubertastisch! Help, mijn puber leeft online!

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoe blijf je als ouder in contact met je (bijna-)puber in een wereld vol TikTok, Snapchat en groepsdruk?
Lees verder →
Subsidie isoleren

Start isolatieaanpak Westerkwartier

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op donderdag 11 september start wethouder Bé Schollema om 11.00 uur in het gemeentehuis van Zuidhorn officieel de isolatieaanpak van het Westerkwartier en Nij Begun.
Lees verder →
Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier organiseert bijeenkomsten voor startende ondernemers

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
combinatie van praktische informatie en inspirerende ondernemersverhalen
Lees verder →