Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Vruchtbare kennismakingsbijeenkomsten Voedselakkoord Westerkwartier

8 september 2020    Zuidhorn-nieuws
Komende weken worden belangrijkste thema’s verder uitgewerkt tijdens kooksessies
Voedselakkoord donderdag3 sept2020

De gemeente Westerkwartier wil de kansen van voedsel benutten en de schadelijke impact ervan verminderen. Dat is de basis van het Voedselakkoord Westerkwartier. Het Voedselakkoord is er voor iedereen in de voedselketen, van boer tot school, van verwerkende industrie tot moestuinvereniging. Een voedselakkoord voor het Westerkwartier waarin we samen met mensen uit het gebied de speerpunten bepalen en hier vervolgens ook samen uitvoering aan gaan geven. Oftewel, het Voedselakkoord Westerkwartier is het gezamenlijk zaaien zodat er op structurele basis geoogst kan worden door alle betrokkenen.

Op 1 en 3 september zijn hiervoor de startbijeenkomsten georganiseerd door de Gebiedscoöperatie Westerkwartier. Op beide avonden benadrukte wethouder Elly Pastoor het nut van een Voedselakkoord en sprak haar waardering uit dat er zoveel mensen geïnteresseerd zijn om het samen op te zetten. In het Westerkwartier zijn zoveel mooie initiatieven die allemaal op hun eigen wijze een bijdrage leveren aan onze gezondheid, de leefbaarheid en de economie. Ondanks de geldende RIVM-richtlijnen zijn er aan de tafels mooie verbindingen gelegd en waren er goede discussies. De thema’s konden in een veel breder perspectief gezet worden doordat er een heel gemêleerd gezelschap aanwezig was. Het gezelschap in de zaal onderstreepte dat er zo veel mooie initiatieven zijn en dat verbinding en samen speerpunten bepalen wenselijk is. We kunnen dan ook terugkijken op twee vruchtbare kennismakingsbijeenkomsten.

Kooksessies
De komende weken gaat een selectie van de aanwezigen samen met de gemeente Westerkwartier en de Gebiedscoöperatie Westerkwartier de belangrijkste thema’s verder uitwerken tijdens kooksessies. Dit zijn geen werkelijke kooksessies, maar dit is een sessie waarbij ambities en realistische doelen opgesteld gaan worden.

Wilt u meer lezen over het Voedselakkoord? Ga dan naar www.voedselakkoord.nu

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →