Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Vrijwilligersactie NL DOET Zuidhorn succes

25 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 19 en zaterdag 20 maart was de landelijke vrijwilligersactie NL DOET. In de gemeente Zuidhorn deden diverse organisaties mee aan deze grootse actie. Op vrijdag werd de zwerfvuilactie Zuidhorn, natuurlijk schoon!

Vrijdag 19 en zaterdag 20 maart was de landelijke vrijwilligersactie NL DOET. In de gemeente Zuidhorn deden diverse organisaties mee aan deze grootse actie. Op vrijdag werd de zwerfvuilactie Zuidhorn, natuurlijk schoon! geopend door wethouder Oomkes bij de CBS de Rietstek in Kommerzijl. Wethouder Oomkes ging samen met leerlingen uit de bovenbouw van de Rietstek het dorp Kommerzijl in om op diverse plaatsen zwerfvuil te ruimen. Ook leerlingen uit het basisonderwijs in Visvliet en Oldehove waren actief met het schoonmaken van hun dorp. In Zuidhorn werd het gebied rond het station door ambtenaren, de vrouwenafdeling van het CDA en andere vrijwilligers ontdaan van zwerfvuil. De lente brak door in de tuin van ’t Hornerheem in Zuidhorn. Vele vrijwilligers waren in de weer om de tuin lenteklaar te maken, door bloembakken te vullen en bladeren te verwijderen. Binnen genoten de bewoners van muziek en werden er fleurige paaskransen gemaakt. In het Kloostermuseum in Aduard waren naast nieuwe vrijwilligers, leerlingen van diverse scholen actief. In het kader van de maatschappelijke stage waren ze naar het museum gekomen om met z’n allen het museum klaar te maken voor het nieuwe seizoen. Ondanks de weersomslag op zaterdag werd er in de stromende regen door leden van de CU hard gewerkt bij zwembad Electra in Lauwerzijl. Er werden laurierstruiken geplant, bladeren geruimd en speeltoestellen verplaatst. De meeste klussen werden mogelijk gemaakt door de financiële tegemoetkoming, die organisaties mochten ontvangen van het Oranjefonds. Vrijwillige Inzet gemeente Zuidhorn hoopt dat dit succes volgend jaar navolging krijgt.
25-03-2010 wiz

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

0vgz bakkerscafe (4)

Gastvrij onthaal bij ‘t Bakkerscafé Grijpskerk

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Najaarsbijeenkomst Ondernemersvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Boekenwand interieur tv

Subsidie om positie op arbeidsmarkt te versterken

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
15 miljoen voor werkenden en werkzoekenden in Groningen
Lees verder →
Maak industrie timmerman

Vernieuwde Groninger Ondernemersregeling open

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groningse maakindustrie kunnen vanaf 25 november 2025 weer subsidie aanvragen via de Groninger Ondernemersregeling.
Lees verder →
Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Fotobooth

De nieuwe trend voor horeca en evenementenlocaties

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De hospitality- en evenementenwereld is ingrijpend veranderd.
Lees verder →