Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Voormalige brugwachterswoning Briltil in oude staat hersteld

30 oktober 2017    Zuidhorn-nieuws
De heer Smit en mevrouw Ploeger uit Zuidhorn hebben het pand gekocht
Brugwachterswoning-briltil (1)

De voormalige brugwachterswoning aan het Hoendiep Oostzijde 47 op de kruising Hoendiep/Brilweg in Briltil is verkocht.  De woning is in 1903 gebouwd in opdracht van de provincie Groningen voor de brugwachter en zijn gezin. De brugwachter was verantwoordelijk voor de bediening van de draaibrug over het Hoendiep. In 1957 is het huis verkocht aan de gemeente Zuidhorn.

Behoud
De gemeente heeft de afgelopen jaren vrijwel alle woningen, die zij nog in bezit had, verkocht. De brugwachterswoning is de laatste in de rij. Een jaar geleden zijn de bewoners hiervan verhuisd naar Zuidhorn. Na het leeg komen van de woning zijn vervolgens allerlei mogelijkheden voor deze locatie onderzocht. Deze varieerden van renovatie van het pand tot sloop (met nieuwbouw) en van het inrichten als parkeerplaats tot verbouw tot dorpshuis of winkeltje.

Uit een enquête van de buurt- en belangenvereniging Briltil kwam naar voren, dat ruim 60% van de dorpsbewoners de voorkeur gaf aan behoud van dit karakteristieke pand.

In oude stijl
Na overleg met de Historische Kring Zuidhorn is besloten het pand via een openbare inschrijving te koop aan te bieden. De heer Smit en mevrouw Ploeger uit Zuidhorn hebben het pand gekocht. De verkoop gebeurt met een renovatieplicht. De kopers hebben hiervoor een plan uitgewerkt. Het bestaande pand wordt in oude stijl gerenoveerd, waarbij de authentieke elementen bewaard blijven. De woning is karakteristiek door de chaletstijl, een bouwstijl van rond 1900 met onder meer overstekende daken en randen met houtsnijwerk. Het bestaande deel wordt door een middenstuk verbonden met een nieuw te bouwen deel ten oosten van het bestaande pand.

Naar verwachting zijn de renovatiewerkzaamheden aan de brugwachterswoning begin 2019 gereed.

  • Brugwachterswoning-briltil (2)
  • Brugwachterswoning-briltil (3)
  • Brugwachterswoning-briltil (4)
  • Brugwachterswoning-briltil (5)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
31 augustus in De Dorpsstee, Noordhorn
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →
Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →
Parkinson

Parkinson? Je staat er niet alleen voor!

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Samen met de Parkinson Vereniging en Oosterlengte organiseert het Zonnehuis informatieve bijeenkomsten.
Lees verder →