Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Volksraadpleging over Middag Humsterland van start

11 oktober 2016    Zuidhorn-nieuws
Na de vakantie brief in de bus
Middag-humsterland

Na de herfstvakantie ontvangen bewoners in de dorpen Ezinge, Feerwerd, Garnwerd, Den Ham, Niehove, Oldehove en Saaksum en het bij deze kernen behorende buitengebied  een brief in de bus met de vraag of zij bij de gemeente Westerkwartier of Hogeland willen horen.

De raad van Zuidhorn heeft ingestemd met het plan van aanpak wat de colleges van Zuidhorn en Winsum hebben voorgesteld.

Er was nog wel discussie in de raad van Zuidhorn over dit plan van aanpak en de vraagstelling daarin.

Zuidhorn wil geen Oekraïense toestanden en met name Groen Links voorman Klaas Wybo maakte zich sterk vooraf een duidelijk signaal af te geven dat er daadwerkelijk conclusies aan de uitslag worden verbonden. Ook andere fracties willen geen volksraadpleging wat op een enquête uitdraait.

Middels een motie en een amendement werd het iets aangescherpt maar in het voorliggende voorstel van Zuidhorn en Winsum wordt de raadpleging niet bindend verklaard. “De uitkomst wordt achteraf geduid nadat de raadpleging is geanalyseerd. Daarbij worden de uitkomsten in totaal, per gemeente en op dorpsniveau bekeken”, staat er te lezen.

Volgens Swart ligt er een taak bij de fracties om te zorgen dat er op grote schaal gestemd gaat worden. Hierdoor kan er meer gewicht aan de uitslag worden gegeven.

De vraagstelling kan wel iets duidelijker zegt D66.  Naast de vraag of  het Middag – Humsterland in één gemeente moet liggen? Westerkwartier  of Hoogeland, kan ook per dorp aangegeven worden of het deel uit moet maken van het Westerkwartier of Hoogeland.

De kans bestaat dat Oldehove niet en Garnwerd er wel voor kiest om bij de gemeente Westerkwartier te behoren. Terwijl de intentie is het gebied in één gemeente onder te brengen en de historische fout van 25 jaar geleden ongedaan te maken.

Uiteindelijk werden alle fracties gerustgesteld  en kunnen de brieven de deur uit.

6 november 2016 is de deadline voor het invullen van de enquête voor inwoners, 15 november 2016 zijn er opiniërende besprekingen in de colleges en in de 1e week van december 2016 is de raadsbehandeling in Winsum en Zuidhorn.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →
Symbolische overhandiging vergunning woningen aan de nieuweweg in nuis-1

Plan voor bouw van vier woningen aan de Nieuweweg in Nuis

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​De verwachting is, dat Plegt-Vos in het voorjaar van 2026 met de bouw van de woningen start
Lees verder →
Moeder-kind

Onze kinderen zijn geen verdienmodel

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Investeren in gezinswerkers en schoolmaatschappelijk werk voor sterke, veilige gezinnen
Lees verder →
Bedrijfsbezoek koopman ovgz (21)

Koopman verhuist alsnog naar Leek

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De directie van Koopman Logistics Group heeft een groot perceel grond aangekocht op het bedrijventerrein Leeksterveld pal aan de A7 in Leek
Lees verder →
Richard lamberst

Subsidies voor aanpak rotonde N372/A7 in Leek en aanleg fietsonderdoorgang A7

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhogen verkeersveiligheid en verbeteren doorstroming
Lees verder →