Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Voedselbank: Geen schuur met voedsel voor arme sloebers

24 april 2014    Zuidhorn-nieuws
Opening uitgiftepunt Zuidhorn. "Feestje met een rouwrandje"
Openingshandeling

“Welkom bij deze feestelijke opening met een rouwrandje” zei mevrouw Trija Fleer-Niks in haar toespraak tegen een zestigtal vrijwilligers, bestuursleden en belangstellenden afgelopen donderdag in jongerencentrum Avalon.

Helaas is het nodig om mensen die onder een bepaald bestaansminimum leven of voor kortere of langere tijd financieel echt niet rond kunnen komen te ondersteunen.
Het ultieme feestje zou gevierd moeten worden op de dag dat deze voedselbank weer wordt opgeheven. Tot die tijd doet deze organisatie haar uiterste best om met 128 vrijwilligers in Grootegast, Marum en Zuidhorn, mensen noodhulp te bieden.

Dit gebeurt op een zeer professionele wijze; dit moet ook wel want het is “geen schuur met voedsel”. Er moet voldaan worden aan de voedselveiligheid; denk aan koelcel en gekoeld vervoer. Ook bij de voedselverwerving worden duidelijke afspraken gemaakt met leveranciers zodat de voedselketen gewaarborgd blijft.

In de gemeente Zuidhorn was al een aantal jaren “de groep Geertje Veldhuis” (Wout en Harma de Wind, Frouwina Bloem en Geertje Veldhuis) bezig om voedsel in te zamelen bij de plaatselijke kerken ter aanvulling van de Voedselbank te Leek. Dit particuliere  initiatief wordt nu beloond met een inmiddels breed maatschappelijk draagvlak en sinds kort ook met politieke steun.  

Wethouder Bert Nederveen die de officiële handeling deed, was onder de indruk van de bevlogenheid en professionaliteit van het bestuur van de Voedselbank Grootegast en Marum. Alhoewel hij in eerste instantie de noodzaak voor een voedselbank in Zuidhorn niet zag, “het armoedebeleid van de gemeente voldoet” heeft hij na raadsvragen en diverse gesprekken zich toch sterk voor het initiatief gemaakt. » meer daarover

Hij had in eerste instantie problemen om een locatie te vinden voor het uitgifte punt maar tijdens een “brainwave” bij het uitlaten van de hond dacht hij aan Avalon.  De mensen daar en SWGZ raakten ook enthousiast en zo werd gekozen voor deze locatie.

“We weten niks van armoede”
Willy Jansen- Baltink  ging in op vooroordelen over en omstandigheden van mensen die gebruik moeten maken van de Voedselbank.
“Stop eerst maar eens met roken” en “ze halen een pakket op met de auto” zijn wel de bekendste. Maar je weet niet hoe het voelt om als 55 jarige je goede baan kwijt te raken, financieel steeds verder weg te zakken en tot slot, gescheiden,  in maatpak een pakket op te moeten halen.

 

Voedselbank Grootegast Marum
Het initiatief is gekomen vanuit de Protestantse Kerk Nederland Doezum en Grootegast, House of Blessing Grootegast, de Partij van de Arbeid Marum en de Zijlen.
Het bestuur bestaat uit: Kirsten van Genne, Trija Fleer-Niks, Jan Heijne, Melle Godlieb, Hettie Zeilemaker, Roel Kloosterman en Willy Jansen- Baltink.
Er worden wekelijks 62 voedselpakketten verstrekt waarvan 20  in Zuidhorn.
 

  • Voedselbank (11)
  • Voedselbank (12)
  • Voedselbank (1)
  • Wethouder kwam gekoeld aan in Koelwagen Voedselbank
  • Willy Jansen- Baltink en Bert Nederveen
  • Trija Fleer-Niks
  • Willy Jansen- Baltink “We weten niks van armoede”
  • Wout en Harma de Wind, Frouwina Bloem en Geertje Veldhuis
  • Erkenning
  • Bert Nederveen "streven is dit overbodig te maken"
  • Ondertekening overeenkomst
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →