Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Visvliet koopt huurwoningen van woningcorporatie Wold & Waard

19 mei 2023    Zuidhorn-nieuws
Dorpsbelangen van Visvliet wil woningen behouden als sociale huurwoningen
Woning visvliet

Wold & Waard en Stichting Visvliet Vitaal ondertekenden op 16 mei een koopovereenkomst voor de woningen aan de Bartolesstraat 31 t/m 35 te Visvliet. De woningcorporatie en het dorp starten daarmee een experiment. Het dorp gaat woningen, die gesloopt zouden worden, zelf opknappen en verhuren.

Wold & Waard ziet al jaren de vraag naar sociale huurwoningen in Visvliet teruglopen. Toen in 2018 bij één van de drie woningen scheuren ontstonden, bleken de herstelkosten voor renovatie in verhouding voor Wold & Waard te hoog. Er is toen een sloopbesluit genomen. De huurders zijn in 2020 elders gehuisvest.

Dorpsbelangen van Visvliet sprak vervolgens de wens uit om de woningen te willen behouden als sociale huurwoningen. Zij deelden het plan om de woningen door het dorp zelf te laten opknappen en daarna ook zelf te exploiteren. Dorpsbelangen zag wel degelijk dat er behoefte was aan deze woningen.

Na verschillende gesprekken is afgesproken dit als experiment in gang te zetten. Wold & Waard ziet dat woningzoekenden minder belangstelling hebben voor meer kleine dorpen. En dat terwijl de dorpen zelf aangeven dat er wel degelijk vraag naar huurwoningen in hun dorp is. Mogelijk dat deze manier bij kan dragen aan het behoud van de leefbaarheid van dorpen.

Om de verkoop van een blok woningen mogelijk te maken is toestemming nodig van de Autoriteit Woningcorporaties (AW) en ook gelden er bijzondere voorwaarden. Zo moet bijvoorbeeld de gemeente een positieve zienswijze afgeven en moeten er bijzondere bepalingen in de koopovereenkomst worden opgenomen. Ook voor de AW was dit nieuw en het kostte dan ook de nodige overredingskracht om toestemming te krijgen.

Dankzij herhaaldelijke uiteenzetting van de intenties, de adhesiebetuiging van de gemeente Westerkwartier en steunverklaring van de vereniging Groninger Dorpen stemde de AW uiteindelijk in met dit experiment.

De koopovereenkomst wordt door Jan Hut en Nicole van der Bijl namens Visvliet Vitaal en Ton Schroor namens Wold & Waard getekend op 16 mei.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →