Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Vijf jaar cel voor drugsboer Pieterzijl

4 oktober 2016    Zuidhorn-nieuws
megavondst op zijn boerderij in Bad Belzig

Potsdam Melkveehouder Rien V. uit Pieterzijl (61) is in Duitsland veroordeeld tot vijf jaar cel voor de invoer van softdrugs en het faciliteren van drugshandel.

Op zijn boerderij in Bad Belzig deed de douane in februari een megavondst: 72 kilo marihuana, 15,5 kilo hasj, 7 kilo cocaïne, 10 kilo amfetamine en 6 kilo xtc-pillen. Straatwaarde: bijna 1,5 miljoen euro.

De Pieterzijlster zweeg lang over zijn betrokkenheid maar gaf uiteindelijk openheid van zaken. Gezien de grote hoeveelheid riskeerde hij een straf van 15 jaar cel. Maar hij wist voor de rechter aannemelijk te maken dat de bij hem gevonden drugs van een Russische handelaar waren. Deze huurde zijn kelder en gebruikte die ruimte als drugsdepot.

De rechter acht bewezen dat V. met elf ritten vanuit Nederland 136 kilo marihuana Duitsland had binnen gesmokkeld.

DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Letters

Werken aan taalvaardigheid met Taalbingo

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Eén op de zes volwassenen heeft moeite met taal
Lees verder →
Politieauto

Fietser belandt in sloot bij Noordhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Door nog onbekende oorzaak
Lees verder →
Organistaie mannenzangavond

Eerste mannenzangavond in Zuidhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober in De Rank in Zuidhorn
Lees verder →
Ambulance

Aanrijding bij station Grijpskerk, slachtoffer overlijdt ter plekke

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie, brandweer en ambulance werden ingezet bij het incident
Lees verder →
Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →