Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Veteranen dag bij Balk

26 juni 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
Waar zijn de jongeren?
Veteranendag (1)

Ieder jaar worden alle veteranen bedankt die zijn ingezet in dienst van de vrede, nu en in het verleden. Niet alle veteranen zijn in de gelegenheid deel te nemen aan de landelijke dag vandaar dat de gemeente deze dag organiseert.  Burgemeester Wiersma opende de dag zaterdag 22 juni in Balk met een kort programma waaronder kennismaken met elkaar en een lunch. Op het parkeerterrein stonden enkele voertuigen van defensie.

Demie kruipt achter het stuur van een grote legertruck die geparkeerd staat op het terrein van Balk te Zuidhorn. Zij is hier met haar vader bij de veteranen dag Westerkwartier. Deze wordt jaarlijks een week voor de landelijke dag georganiseerd. Terwijl haar vader, de heer de Wolf een praatje maakt met de heer Wip poseert ze voor de foto.

Zij is (natuurlijk) de jongste aanwezige maar verder is de gemiddelde leeftijd vrij hoog. Er is wel een groepje jongeren, rond de 40 jaar die elkaar ook buiten deze dag opzoekt maar het beeld van de veteraan, een oude man met medailles, wordt wel bevestigd.

Dat valt de twee “jonge” veteranen ook op, terwijl gaandeweg blijkt dat ze genieten van het gesprek. Gezien de gedeelde achtergrond, defensie, maar wel verschillende ervaringen worden onderwerpen snel gevonden. Ook hoe zij omgaan met die, soms heftige, ervaringen in het dagelijkse leven. Een onderwerp waar in het verleden vaak niet over werd gesproken.

De reden dat er weinig jonge veteranen aanwezig zijn kunnen ze niet verklaren. Ze ervaren de dag wel als een waardering, een waardering die ze soms wel eens missen.

  • Veteranendag (3)
  • Veteranendag (2)
  • Veteranendag (4)
  • Veteranendag (5)
  • Veteranendag (6)
  • Veteranendag (7)
  • Veteranendag (8)
  • Veteranendag (9)
  • Veteranendag (10)
  • Veteranendag (11)
  • Veteranendag (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →
Grasland houtsingel

Het Groninger Landschap koopt natuur aan in het Hunzedal en Zuidelijk Westerkwartier

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
De aankoop in het Zuidelijk Westerkwartier is nabij het Iwema Steenhuis in Niebert
Lees verder →
Baggeren

Provincie stopt baggerproject Reitdiep: geen slibstort meer in Lauwersmeer

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
regulier onderhoud van het Reitdiep wordt voorlopig niet afgerond
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar gezien? Meld het!

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
invasieve wespensoort die schadelijk is voor de biodiversiteit
Lees verder →
Antislip

Veiligheid in openbare ruimtes: kleine aanpassingen, groot effect

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Denk aan goed geplaatste verlichting, duidelijke bewegwijzering of strategisch geplaatste banken en fietsenrekken
Lees verder →
Terp van ezinge

Landschapscafé in Ezinge

08 april 2026    Zuidhorn-nieuws
bezoekers worden meegenomen in de verhalen achter de natuurterreinen en erfgoedlocaties
Lees verder →